Fulya Öztürk
Fulya Öztürk
(33 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Uzun yıllar tgelevizyonların montaj odalarında evek veren ve içten içe sürekli kurgusunu yaptığı haberleri sunmayı hayal eden ve bu hayaline sergilediği kararlı bir tavırla yöneticisine aktardıktan sonra amacına ulaşan Fulya Öztürk montaj ile başlayan serüvenini muhabirliğe oradan da sunuculuğa kadar ilerletti.

Peki Fulya Öztürk kimdir kaç yaşında nereli sosyal medya hesabı ne kaç kilo boyu ne işte hepsinin yanıtı.

1989'un soğuk bir Ocak gününde Adana'nın Seyhan ilçesinde hayata gözlerini açan Fulya Öztürk, Seyhan sokaklarında geçen çocukluğunun ardından Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji'nde tamamladı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazanan adananın hırslı kızı Fulya Öztürk'ün televizyon serüveni de yine aynı yıl start verdi.

2007'de Doğan TV'nin "Staj On Air" programıyla Star TV iç yapımlarda staj yapma fırsatı yakalayan Fulya Öztürk profesyonel anlamdaki ilk iş kariyerine 2008'de katıldığı CNN TÜRK Programlar Departmanı'yla başladı. Daha sonra 2010'da CNN TÜRK Haber Merkezi'nde göreve başlayan başarılı gazeteci 3 yıl boyunca kurgu editörlüğü ile uğraştı.

CnnTürk'te pek çok belgesel ve sıcak haberin kurgusunu hazırlayan Fulya Öztürk, 2013'te montaj yıllarından itibaren büyük bir hevesle istediği muhabirlik konusunu yöneticisine açıp gerekli onayı aldıktan sonra aktif saha Muhabirliği 'ne başladı. başladığı bu muhabirlik yolunda da birçok üniversite ve dernekten ödüller almayı başardı.

Yılın Muhabiri" ve "En İyi Özel Haber" dalında onlarca ödüle layık görülen Öztürk, ayrıca TEDx'te konuşmacı oldu. Başarılarla dolu muhabirlik serüveninde önce CnnTürk'te istihbarat Şef Yardımcısı olarak görev yapan Fulya Öztürk 2021 yazında da Fox TV'de yayınlanmaya başlayan Fulya İle Umudun Olsun programına transfer olarak kariyerine yepyeni bir yön vermiş durumda.

Kendi deyimiyle 180 boyunda olan Fulya Öztürk'un kilosu da 1.75 Cm civarı. Instagram'da 250 bine yakın takipçisi bulunan Fulya Öztürk'ün Instagram hesabı @fullyaozturk'tür.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
çalışkan
tivitrend
güler yüzlü
tivitrend
kendinden emin
tivitrend
genç
tivitrend

Eksi yönleri
sunuculuğu muhabirmiş gibi yapıyor
tivitrend
kafası hala muhabirlikte
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı