Hakan Çelik
Hakan Çelik
(53 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Hakan Çelik, 10 Eylül 1969’da İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya geldi. 1990'da İstanbul Üniversitesi'nden mezun oldu. Daha sonra Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde "Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapısı", Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde ise bilim kurgu sineması üzerine yüksek lisans yaptı.

Kariyerine 1988 yılında öğrencilik döneminde Günaydın gazetesiyle başladı. 1990'lı yılların başında İskoçya'daki Glasgow BBC'de radyo üzerine staj yapan Çelik, Türkiye'nin ilk radyocuları arasında yer alıyor. Orada bulunduğu dönemde The Herald gazetesinde de çalıştı.

Hürriyet gazetesinin radyosu, şu anki CNN Türk Radyo olan Hür FM 92.5'in kurucuları arasında yer aldı. Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo'da haberleri aktardı.

Kariyeti boyunca 100'ü aşkın ülkeye gazeteci olarak gitti ve buralarda çeşitli konferanslara katılarak konuşma yaptı. Birçok kez Japonya'ya giden deneyimli gazeteci, Türkiye'deki Japonya uzmanlarından biridir.

Habertürk TV'de 3 yıl boyunca "Weekend" adlı programı hazırlayıp sundu. 2008-2018 yıllarında Kanal 24'te Moderator Hafta Sonu programla izleyicilerin karşısına çıktı. 2010-2011 yıllarında TRT Ankara Radyosu'nda haber programı için mikrofon başına geçti. Ayrıca çeşitli program, dizi ve televizyon programları için seslendirmeler yaptı. Tren, uçak, otomobil gibi çeşitli alanlara ilgi duyuyor ve dünya çapında otomobil, tekenoloji, seyahat yazarı olarak biliniyor.

1997 yılında köşe yazıları yazmaya başladığı Posta gazetesinde 2005 yılında Ankara Temsilcisi görevine getirildi. Radyo 3'te hafta sonu "Tren yolculuğu" programını sundu. 

Hakan Çelik, CNN TÜRK’te "Hafta Sonu" programıyla ekrana çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
samimi bir adama benziyor
(0) (0)
cristiano ronaldo 15.03.2022 17:40

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%0 olumlu
%0 olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı