Hakan Ural
Hakan Ural
(57 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

10 Mayıs 1967 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Hakan Ural ünlü şarkıcı Selçuk Ural'ın oğludur. Selçuk Ural 17 yaşına kadar Hakan Ural'ı kabullenmedi sonrasında yapılan DNA testi ile baba olduğu anlaşıldı.

Çocukluk döneminde ayakkabı boyacılığı yapan, elektrikçide çalışan, su satan Hakan Ural babasının Selçuk Ural olduğun anlaşılması ile bir çok film teklifi aldı. Ünlü isim bu film tekliflerini kabul etmiyerek eğitimini tamamlamak üzere Amerikaya gitti.

Amerikada eğitimini tamamlayan isim Türkiye'ye döndüğünde magazin basınında bomba etkisi yapan bir hamle ile 19 yaşındayken Sibel Can ile evlendi. Bu evlilik ile genç yaşta baba olan isim aynı dönemnlerde siname sektöründe boy göstermeye başladı.

Tecrübeli oyuncu 1986 yılında çekilen Mavi Yolculuk adlı film ile sinemada ilk defa adım atmış oldu. Hakan Ural bu filminde Banu Alkan ile oynarken 1987 yılında Serpil ÇakmaklıHarika AvcıOya Aydoğan gibi birçok isimle başrol oynadı. Yıllar 1999'u gösterdiğinde Hakan Ural bu sefer Sahte çürük raporu aldığı haberleri ile magazin basının gündemine geldi. Suçlu bulunan isim 10 ay hapis yattıktan sonra askere alındı.

2008 yılında Kadir İnanır'ın oynadığı "İpsiz Recep" adlı dizide Hakan Ural; Burcu Kara, Nihat Nikerel, Mesut Akusta ile beraber rol aldı. Bir çok film ve dizide farklı rollerde seyirci karşısına çıkan Hakan Ural, 2017 tarihinde TV 8’de yayınlanan "Aramızda Kalmasın" programını Jess Molho ve Duygu Çetinkaya ile beraber sunma görevi aldı. TV8'deki magazin programı Gel Konuşalım'da yorumculuk yaptı.

Hakan Ural her sabah Kanal D'de yayınlanan Neler Oluyor Hayatta programında izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Yaşlanmayan İnsan
Toplumsal olaylara yaptığı yorumlar harikadır.
Merhaba abi

Eksi yönleri
Gereksiz laf ebesi
Konu anlatırken çok mimik yapıyor
Sürekli sıkıcı hayat dersleri vermesi
Buna bakan bunlara da baktı