Hazer Amani
Hazer Amani
(46 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

1977 yılında Ankara'da dünyaya gelen Hazer Amani, İran asıllı bir baba ve Türk bir annenin çocuğu. TED Ankara kolejini bitiren isim Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından aşçı olma kararı alan usta şef 2001 yılında Güney Afrika'ya gitti ve Cordon Bleu’da 3 sene aşçılık eğitimi aldı.

Okulunu birincilik ile bitiren isim bu ülkede çalışmaya başladı ve Cape Wine Academy'de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okudu. 9 senenin ardından bu ülkeden ayrılan Amani Türkiye'ye döndü ve Chilai adlı restoranın Executive Chef’i olarak göreve başladı. Ülkeye dönmesi ile beraber sektörde adı duyulan isim 2011 yılının "En Yaratıcı Şefi" ödülünü aldı.

Lezzetli yemeklerini dünyaca ünlü birçok sanatçıya tattırma şerefine erişen Hazer Amani, aralarında Elton John, Oprah Winfrey gibi isimler de yer aldığı oldukça uzun bir listeye sahip. Cape Town’da Ellerman House Hotel’de 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve diğer bir çok önemli isme yemek hazırlayan deneyimli şef en son TV8 ekranlarında yayınlanmakta olan "MasterChef Türkiye" adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapıyordu.

(0) (0)
Yorumlar
Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:16

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Giydiği tişört (anlayan anladı)
Müthiş efendi adam

Eksi yönleri
Başarılı ve mütevazı tanımına uymayan şef.
Gözlüklü programa çıkması
Buna bakan bunlara da baktı