Kenan Çoban
Kenan Çoban
(49 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Kenan Çoban, 2 Ocak 1975 yılında Elazığ'da gözlerini dünyaya açtı. Çocukluğunu ve gençliğini Elazığ'da geçirdi. Kendisi Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesi mezunudur.

Birçok farklı işlerde çalışan Çoban, Kurtlar Vadisi dizisinin setinde çalışmaya başladı. Burada kendisini ön plana çıkarmayı başaran Çoban böylece ilk dizi deneyimini Kurtlar Vadisi'nde yaşamış oldu. Bu sayede efsanevi Abdülhey karakteri doğdu.

2006 yılında gösterime giren "Kurtlar Vadisi Irak" filminde yine dizide olduğu gibi Abdülhey karakterini canlandırdı. Bir yıl sonraysa TRT1’de yayınlanan "Halil İbrahim Sofrası" adlı komedi dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Koyu bir Trabzonspor hayranı olduğunu belirten ve hobi olarak at binmeyle ilgilenen Kenan Çoban, bir dönem Ankara’da spor işletmeciliği de yaptı.

Atletizm, futbol, tekvando sporlarını ve ata binmeyi seviyor. Boş vakitlerinde spor yapıyor, sinemaya gidiyor. En çok aksiyon filmlerini seviyor. En beğendiği yabancı aktörler Mel Gibson, Tom Cruise ve Al Pacino.

Kenan Çoban, 24 Haziran 2011 tarihinde Denizli'de İstanbul Üniversitesi Konservatuvar bölümü mezunu Dilek Özkan ile evlendi 7 ay sonrada boşandı.

Kenan Çoban son olarak ATV'de ekrana gelen "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%80 olumlu
%20 olumsuz
Artı yönleri
Ağırbaşlı biri
Ekran yüzüne sahip
Oyunculuğu yetenekli
Mimiklerini iyi kullanıyor

Eksi yönleri
Bir tarzı var ve her karaktere yakışmıyor
Buna bakan bunlara da baktı