Mehmet Ali Nuroğlu
Mehmet Ali Nuroğlu
(44 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

7 Eylül 1979 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ali Nuroğlu, subay olan babası nedeniyle Türkiye'nin farklı yerlerinde yaşadı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünü kazanan Nuroğlu, büyük bir ilgisini verdiği tiyatroda kariyer edinmek için Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne girdi.

Devlet tiyatrolarında görev aldı. Hatta bir ara Semih Sergen'in asistanlığı yaptı. Konservatuvarın üçüncü sınıfında da TRT'deki "Yuvadan Bir Kuş Uçtu" dizisinde minik bir rol aldı. Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı diziden teklif alınca İstanbul'a geldi. "Salvador Dalí Göndermeleri İçimi Isıtıyor" adlı tiyatro oyununda oynadı.

2014 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı "Kış Uykusu" adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Nejat İşler, Serhat Kılıç ile beraber oynamıştır. yine 2014 yılında "Güzel Köylü" adı dizide Gizem Karaca ve Berk Cankat ile başrolü paylaşmıştır.. Dizinin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Son olarak Mehmet Ali Nuroğlu, ATV'de ekranlara gelen "Sen Anlat Karadeniz" dizisi ile izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Oyunculuk yeteneği yüksek
Büyük bir karizmaya sahip
Kötü adamı çok iyi olan bir oyuncu Yakışıklı başrolde yalkışıyor iyi bir oyuncu

Eksi yönleri
Sosyal medyayı daha aktif kullanabilir
Sakalsız hali şaşırtabilir
Buna bakan bunlara da baktı