Mete Çubukçu
Mete Çubukçu
(62 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


1962 yılında Kocaeli'nin Gebze ilçesinde dünyaya gelen Mete Çubukçu Kuleli Askeri lisesinden mezun oldu. Kariyerine asker olarak devam etme kararı alan Çubukçu Kara Harp Okulu'nda eğitimine devam etti. Çubukçu Kara Harp okullarından 80 darbesi sonrası ayrılmak zorunda kaldı ve Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okuluna girdi. Buradan 1987 yılında mezun olan isim Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo – Televizyon Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. 

Çubukçu Yüksek lisansın ardından ABD ve İngiltere’de burslu olarak gazetecilik eğitimi gördü. Sektöre ilk olarak 1992 yılında televizyon gazeteciliği ile giriş yapan deneyimli isim 1986 yılında Karacan Yayınlarında gazeteciliğe başladı. 

Mete Çubukçu Karacan yayınlarında ki görevinin ardından Sırasıyla, Nokta Dergisi, Kanal 6, ATV, Star TV ve NTV’de muhabirlik yaptı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan çubukçu meslek hayatının önemli bir kısmını savaş muhabiri olarak geçirdi ve Afganistan, Irak, Filistin, İsrail, Bosna, Kosova, Lübnan, Ermenistan, Azerbaycan, Çeçenistan, Cezayir, Kıbrıs gibi dünyanın birçok kriz ve savaş bölgesinde görev yaptı.

Çubukçu 2005 yılında NTV Haber müdürü oldu. Mete çubukçu halen NTV ekranlarında yayınlanmakta olan Pasaport programını hazırlıyor ve sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar

Saygın ve bilgili iyi bir gazeteci

(0) (0)
Manastirli 02.01.2020 22:51

Muhteşem insan ve gerçeğin sesi

(0) (0)
Müslüm gülen 11.04.2020 20:05

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Gazetecilik alt yapısını televizyon ekranlarına taşıyabilen ender insanlardan
Her ortamda gazeteciliğini konuşturan deneyimli savaş muhabiri
Toplu taşıma kullanan mütevazi kişilik

Eksi yönleri
Ortadoğu uzmanı deniliyor ama arapça bilmiyor
Buna bakan bunlara da baktı