NTV

Telefon:
0212 335 00 00

Adres:
Maslak Mah. G-45 Ahi Evran Polaris Cad. Doğuş Medya Center No:4 Maslak-Şişli/İstanbul


NTV

NTV, 1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan, Türkiye'nin ilk haber kanalı olma özelliğini taşıyor. Ocak 1999'da Doğuş Yayın Grubu bünyesine katılarak yakaladığı başarı ile Türk medya endüstrisini değiştiren NTV, Türkiye'de tematik kanal dönemini başlattı.

NTV, kanal olarak daha çok; ulusal ve uluslararası haberler başta olmak üzere, ekonomi, kültür-sanat, yaşam ve spor konularına odaklanan programlar yayınlamayı tercih ediyor.

Sağlık, eğitim ve çevre gibi konularda yapmış olduğu yayınlar ve Yeşil Ekran gibi özel projeler, NTV'nin kurumsal kimliğinin önemli bir parçası olan sosyal sorumluluk bilincine yaklaşımının somut örnekleri arasında yer alıyor.

Yayın hayatı boyunca çeşitli kuruluşlar tarafından 700’den fazla ödüle layık görülen NTV'nin Merkezi İstanbul'da bulunuyor. NTV, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Brüksel temsilcilikleri, yurdun ve dünyanın dört bir yanındaki muhabirleri, Reuters, ENEX, APTN, BBC gibi dünyanın önde gelen haber kuruluşları ve çeşitli haber ajansları aracılığıyla gündemi takip ediyor.

23 Mart 2013'ten itibaren 16:9 geniş ekran formatına geçen NTV, halen Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayınlarına devam ediyor.