Timuçin Esen
Timuçin Esen
(50 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Başarılı oyuncu Timuçin Esen 14 Ağustos 1973 yılında Adana'da dünyaya geldi. Tiyatro ve oyunculuk hayali olan Esen, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde iki yıl okuduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne geçti. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra İtalya ve ABD'de de tiyatro eğitimi aldı.  Los Angeles’ta bulunan California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema - yönetmenlik alanında master yaptı. 

Türkiye'ye geri döndükten sonra Gurbet Kadını dizisiyle ilk kez kameralar karşısına geçti. Daha sonra Hırsız Polis dizisiyle izleyenlerden tam not aldı. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve kadrosunda Şevval Sam, Murat Aygen, Dilan Deniz Çiçek gibi isimlerin bulunduğu Bodrum Masalı dizisindeki Faryalı karakteriyle çok büyük bir hayran kitlesini arkasına aldı. 

Kariyerinin en başarılı işlerinden biri olan arabesk müziğinin duayenlerinden Müslüm Gürses'in hayatını konu alan 2018 yılında gösterime giren 'Müslüm' filminde Müslüm Gürses'i canlandıran Timuçin Esen, oyunculuğuyla taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurmayı başardı. 

Show TV ekranlarında yayınlanan Gülperi (2018) dizisinde "Kadir" karakterini canlandırdı.

Timuçin Esen, Kanal D'deki Hekimoğlu (2019) dizisinde "Ateş Hekimoğlu" rolüyle izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Müslüm filminde oyunculuğunun hakkını verdi
Konuşma tarzı çok sempatik

Eksi yönleri
Kitlelere hitap eden dizilerde rolü yok
Rol aldığı dizilerin birçoğu reyting kurbanı oluyor
Buna bakan bunlara da baktı