Mustafa Karataş
Mustafa Karataş
(63 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Mustafa Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas'ın Gürün ilçesinde dünyaya geldi. 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Karabük'e taşındı. İlkokul ve ortaokulu Karabük'te tamamladı. Kastamonu'da başladığı imam hatip lisesini Sakarya'da bitirdi. 1980 yılında üniversite için İstanbul'a geldi. 

1984 yılında  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hadis Yüksek lisansını, 1998 yılında ise doktorasını bitirdi. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak görev aldı. 2008 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör oldu. Mustafa Karataş, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulundu.

Televizyon ekranlarında 2004 yılından bu yana yer alan Mustafa Karataş, Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı programlarıyla 500'ü aşkın canlı yayın gerçekleştirdi.

Evli ve dört çocuk babası olan Mustafa Karataş, ingilizce ve arapça biliyor.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görevine devam eden Mustafa Karataş, yurt içi ve yurt dışı konferanslarının yanı sıra İHAM onursal başkanlığı ve Show TV'de Zahide Yetiş'in sunduğu "Zahide Yetiş ve Mustafa Karataş'la" adlı programda dini bilgilerini aktarmaya devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar

Hocam Allah dize uzun ömürler versin sohbetinize bayılıyorum kısa ve öz anlatımlarınız akılda kaliyor

(0) (0)
Ayca 03.05.2020 03:03

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Ekranlarda çok doğal
İnsanlar için 'Hayat bilgisi
İslam anlayışını en iyi yansıtanlardan

Eksi yönleri
Sosyal medyada aktif değil
Gereksiz sorulara cevap veriyor
Buna bakan bunlara da baktı