Zahide Yetiş, 7 Temmuz 1979 yılında Avusturya, Viyana'da dünyaya geldi. Küçükken anne ve babası ayrıldıktan sonra babaannesinin yanına İzmir'e geldi. Ortaokul ve lise döneminde Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon yarışmalarında birincilikler aldı.  İzmir Özel Fatih Koleji'nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü'nü tamamladı.

Çocukluk döneminde TRT'de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk kariyeri başladı. Reklam seslendirmelerinin yanı sıra haber spikerliği ve metin yazarlığı görevlerinde bulundu.

TV8'de "Kentlerin Dili" isimli programla birlikte Türkiye'nin dört bir yanını dolaşarak belgesel programı sundu. 6 yıl boyunca Türkiye'nin ilk Teknoloji Programı olan 'İnternet TV' yi sundu.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon derslerinde öğrencilere bilgilerini aktardı. Televizyonculuk konusunda oldukça deneyimli olan Yetiş, TRT ekranlarında "Şans Karesi" ve "İzlenimler" gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu üstlendi.

Kanal D'de 3 yıl süren "Doktorum" isimli programında Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile birlikte ekran karşısına çıktı.

ATV'de "Zahide'yle Yetiş Hayata" programıyla sunuculuk kariyerinde zirveye ulaşan güzel sunucu 16 Eylül 2014 tarihinde hayatını işadamı Cem Arısoy ile birleştirdi.

Kariyeri boyunca onlarca programda sunuculuk yapan Zahide Yetiş, Show TV'de "Zahide Yetiş'le" programıyla izleyenlerin karşısına çıkarak başarılarına devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar

Zahide yetiş hamile mi?

(0) (0)
huseyin2meryem2 10.01.2019 11:05

Çok itici tv de gördüğümde kanalı değiştiriyorum.
(0) (0)
Laylay 26.07.2020 19:07

Zahide Hanıma Başarıların devamını dilerim
(0) (0)
MMK 29.10.2020 20:11

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Sempatik kadın
Sunuculuk konusunda oldukça başarılı

Eksi yönleri
Bazı hareket ve mimikleri çok yapmacık
Programlarının belli bir konusu yok
Buna bakan bunlara da baktı