Pınar Altuğ Atacan
Pınar Altuğ Atacan
(49 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

2 Eylül 1973 İstanbul doğumlu olan Pınar Altuğ Atacan 1994 yılında St.Benoit Fransız Lisesinde öğrenim gördüğü dönemlerde annesinin çalıştığı tekstil firmasının bir defilesinde Neşe Erberk ile tanıştı ve mankenlik yapmaya başladı.Güzel isim 1994 yılında "Miss Turkey" yarışmasında Türkiye güzeli seçildi. Bundan sonra eğitim hayatına devam etmedi. 1995 yılında çeşitli magazin programlarında sunuculuk yapmaya başladı.

Başarılı oyuncu 1997 yılında fikir değiştirerek eğitim hayatına devam etme kararı aldı ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümüne girdi. 

Pınar Altuğ ilk olarak 1999 yılında televizyonda boy gösterdi o dönemde "Pınar'ın Yemek Zevki" adlı programı yapan Altuğ televizyon kariyerinin başlaması ile mankenlik mesleğini bıraktı. Pınar Altuğ için en önemli adım 2002 yılında Birol Güven'in teklifini kabul ederek "Çocuklar Duymasın" adlı efsane dizide yer alması oldu. Altuğ asıl şöhreti bu dizi ile yakaladı.

2000 yılında Umut Elçioğlu ile hayatını birleştiren Altuğ 25 Eylül 2005 tarihinde boşandı. Başarılı oyuncu 2008 yılında 2. evliliğini Yağmur Atacan ile yaptı ve bu beraberlikten Su Atacan adında bir kız çocuğu oldu.

Deneyimli oyuncu halen Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın adlı dizide Meltem karakterini canlandırıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%43 olumlu
%57 olumsuz
Artı yönleri
Mutlu ve çalışkan kadın
Yaşlanmak nedir bilmeyen aktris
Mükemmel bir anne

Eksi yönleri
Bronzlaşma olayını abartması
Botoksda son nokta
Yapay, hem de oldukça yapay
O dövmeler olmayaydı iyidi
Buna bakan bunlara da baktı