Raşit Bağzıbağlı
Raşit Bağzıbağlı
(39 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Kanal:

Programlar:

Moda sektöründe ismi bilinen kişilerden biri olan Raşit Bağzıbağlı 1985 yılında Londra'da dünyaya geldi. Londra'da eğitim aldığı dönemlerde modacı olma kararı alan Bağzıbağlı bu kararı almak için ilk adımları 12 yaşında attı ve 21 yaşında ilk koleksiyonunu hazırladı ve 2007 yılında Couture tasarımcısı olarak kariyerine başladı.

2010 Yılında "Yılın en iyi genç tasarımcısı" ödülünü alan modacı  aynı yıl New York'ta düzenlenen "Face Of Fashion" yarışmasında, en iyi umut veren genç tasarımcı ödülünü kazandı. Raşit Bağzıbağlı Türkiye'de tam olarak adını Elidor Miss Turkey 2014 ve 2015’te finalistlerin kostümlerini hazırlayarak tanındı.

Raşit Bağzıbağlı, 2016 yılında Fox TV’de yayınlanan Gardırop Savaşları isimli moda programında jüri koltuğuna oturdu. 

Türkiye'den Tuba Büyüküstün, Tülin Şahin, Demet Kutluay, Bergüzar Korel, Fahriye Evcen, Dilan Deniz, Amine Gülşe gibi ünlülerle çalışan tasarımcı, Dünya starlarından Paris Hilton, Yolanthe Cabau, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes'u giydirdi. Raşit Bağzıbağlı, 2018 yılında kariyerinin 10. Yılını kutlayan tasarımcı, kariyerine sürprizlerle devam ediyor. 

Raşit Bağzıbağlı, Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Şebnem Dönmez'in sunumuyla izleyenlerle buluşan "Yeni Bir Ben" adlı yarışmada jüri üyeliği yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Modacılık denildiğinde gerçekten tek isim
Yaratıcı tasarımları
Defilelere çok iyi hazırlanması

Eksi yönleri
Ukala tavırları
İnsanlara davranışları
Buna bakan bunlara da baktı