Serhat Teoman
Serhat Teoman
(40 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Asker bir babanın çocuğu olarak 4 Haziran 1984 yılında Diyarbakır'da dünyaya gelen Serhat Teoman babasının görevleri gereği bir çok il gezdi. Aslen İzmirli olan başarılı isim farklı illerde eğitimine devam etti. Lise döneminde İzmir'de okuyan isim bu dönemde bir tiyatro ekibine dahil oldu ve sahnelerle bu sayede tanıştı.

Tiyatro eğitimi almak isteyen Serhat Teoman 9 Eylül Üniversitesinin sınavlarına girdi ve Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalından mezun oldu. Yüksek lisansını ise İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünde yaptı.

Yönetmen Sadullah Çelen’in çektiği "Kurşun Yarası" adlı dizide küçük bir rol alan Serhat Teoman Üniversite eğitimi sürerken Televizyon ile bu sayede tanışmış oldu. Oyuncu performansı ile dikkatleri üzerine çekince sektörde yer almaya devam etti. Teoman üniversitenin ardından İstanbul'a yerleşmesi ile arkadaşları Buğra Gülsoy, Fatih Sönmez ve Emre Erkan'la birlikte Tiyatro Kutu'yu kurdu. Tiyatro Kutu macerasının ardından deneyimli oyuncu Buğra Gülsoy ve Emre Erkan'la birlikte kurdukları GET Yapımla sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etti.

Tecrübeli oyuncu Avrupa Yakası, Ah İstanbul, Yemin, Kız Takımı, Bitmeyen Şarkı, Acil Servis, Anne, Mahalle gibi birçok yapımda boy gösterdi. Serhat Teoman Halen TV8 ekranlarında yer alan "Kızım" adlı dizide Cemal karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
O nasıl bakış, o nasıl gülüş, o nasıl bir yakışıklılık aman allah'ım
Beyefendi kişiliği

Eksi yönleri
Sevimli gülüyorsun demişler adam boyuna sırıtıyor
Buna bakan bunlara da baktı