Leyla Lydia Tuğutlu
Leyla Lydia Tuğutlu
(34 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

29 Ekim 1989 Yılında Berlin'de dünyaya gelen Leyla Lydia Tuğutlu 5 Yaşındayken ailesi ile beraber Türkiye'ye yerleşti. İstanbul'da ilkokul eğitimine başlayan güzel isim daha çocuk yaşta piyano eğitimi almaya başladı. Anadolu lisesinden mezun olan isim bu esnada piyano ve keman dersleri almaya devam etti.

Konservatuvarı kazanan isim bu eğitimini yarıda bırakarak İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı bölümün'de eğitim hayatına devam etmeyi seçti. Üniversite eğitimi esnasında mankenlik ve fotomodellik yapan Tuğutlu 2005 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006' da Çin' de yapılan Miss Tourism Queen International' da 'Princess' ödülüne layık görüldü.

Leyla Lydia Tuğutlu, 2007 yılında Fashion TV Moda Oskarları, "Gelecek vaad eden model" seçildi. 2008 yılında "Miss Turkey" Güzellik Yarışmasında birinci oldu. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti.

Güzel ismin oyunculuk kariyeri ise 2009-2010 yıllarında yayınlanan Es Es dizisi ile oldu. İzleyicilerden tam not alan güzel oyuncu Karadayı, İçimdeki Ses, Delibal, Kiralık Aşk, Cebimdeki Yabancı gibi birbirinden önemli projelerde yer aldı. 

Leyla Lydia Tuğutlu Halen tv8 ekranlarında yayınlanmakta olan Kızım adlı dizide Candan Hoşgör karakterine canv eriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Leyla Hanıma Başarıların devamını dilerim
(0) (0)
MMK 29.10.2020 20:30

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Hem güzel, hem akıllı, hem güzel sesli, hem piyano hem keman eğitimi olan, hem yaratıcı hem komik, erotik melankolik kadın
Türkiyenin tartışmasız en güzel kızı tekrarlıyorum tartışmasız...

Eksi yönleri
Oyunculuk yeteneği sıfır olan model
Kaş ve gözden ibaret kişi
Buna bakan bunlara da baktı