Tuğba Özay
Tuğba Özay
(46 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Ünlü manken Tuğba Özay, 10 Şubat 1978 tarihinde İstanbul'da hayata gözlerini açtı. Babası Trabzonlu şair ve ödüllü ders kitabı yazarı İlhan Özay, annesi ise öğretmen Duygu Özay'dır. Annesinin memleketi ise Antalya'dır.

Ailesinin başka çocukları yoktur ve Tuğba Özay tek çocuk olarak büyümüştür. İlkokulu İstanbul Yeşilbahar İlkokulu'nda okumuştur. Ortakokul ve liseyi ise Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Eğitimine önem veren Özay, lisenin ardından Haliç Üniversitesi'ne girdi ve Konservatuar ve Tiyatro Bölümü'nü okudu.

Fiziğinden de anlaşılacağı üzere Özay, sporcu bir kişiliğe sahiptir. Galatasaray spor kulübü'nde 10 yıl profesyonel olarak yüzücülük yapmıştır. Daha sonra ise Fenerbahçe kulubü tarafından keşfedilip voleybol sporuna geçmiştir. Burada ise 5 yıl boyunca profesyonel olarak voleybol oyuncusu olarak yer almıştır. Aynı zamanda motorsiklete de meraklı olduğu bilinir.

Mankenliğe geçişi ise 1994 yılında Vakko markası ile olmuştur. 1995 yılında Miss Model of Turkey yarışmasında birinci, Miss Model of the World yarışmasında da ikinci sıraya giren Özay, bunun yanısıra yarışmada en iyi vücutlu model seçilerek bu ödülü de kapmıştır.

Tarih 1996 senesini gösterdiğinde ise kariyerini 7 ay boyunca devam ettireceği Paris'e gitti. Burada ise Avrupa'nın en iyi modeli seçildi. Yurda döndüğünde ise Müjde Parizien çorap markasıyla 3 yıllık bir anlaşmaya imza atarak artık adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Tuğba Özay 12 Mayıs 2009 tarihinde İtalyan iş adamı Ludovic Fattizzo ile Milano şehrinde o dönem çok ses getiren bir düğünle evlendi. 4 yıl süren evliliğin ardından boşanma kararı alan ünlü manken, ancak 6 yıl sonra 2015 senesinde boşanabildi.

Tuğba Özay, 2016 yılında Acun Ilıcalı'nın sevilen yarışması Survivor'da da yarışmıştır. 

Şu anda Show TV'nin sevilen programı Kuaförüm Sensin'de jüri olarak görev almaktadır.

(0) (0)
Yorumlar
Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:20

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Gerçek bir manken böyle olmalı
tivitrend
Başarılarla dolu bir kariyer
tivitrend

Eksi yönleri
Dişleri gerçekten abartılı duruyor
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı