Turgay Başyayla
Turgay Başyayla
(45 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Eğitimi:

Kanal:


Turgay Başyayla, 19 Ağustos 1976 yılında Zonguldak'ta dünyaya geldi. Aslen Çankırılı olan Başyayla, ilk ve orta öğrenimini de burada tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra çocukluğundan beri ilgi duyduğu müziğe Hilmi Topaloğlu ile tanışmasıyla başladı.

Müzik kariyerine 2000 yılında ilk solo albümü "Nazlıcan" ile başlayan Başyayla daha sonra ikinci albümü  "Ben Patlarsan Eğer"  ile piyasaya hızlı bir giriş yaptı ve popülerliği arttı. Albümlerden sonra  "Şizofren Aşk" isimli televizyon filminde başrolde rol aldı.

Oyunculuk kariyerine 2005 yılında yayınlanan TRT’nin önemli projelerinden biri olan "Otel İstanbul’da" aldığı roller devam etti. Aynı yıl "Anne Yada Leyla" isimli sinema filminde önemli rol üstlendi. Oyuculuk konusunda tecrübelenen Başyayla, Harput Fatihi "Belek Gazi" filminde Belek Gazi’yi canlandırdı.

2008 yılında Kral Tv Müzik ödüllerinde "Yılın En iyi Türk Halk Müziği Sanatçısı" ödülünü alan Turgay Başyayla, televizyonculuk kariyerine de bu tarihten sonra başladı.  TRT – İNT ‘de "Sıla Türküleri" programıyla başarılı olan Turgay Başyayla, daha sonra 2008 – 2009 yıllarında "Türkü Şiir Türkiye" programını sundu.

2008 Yılında Burcu Başyayla ile dünya evine giren Turgay Başyayla'nın iki çocuğu bulunuyor.

Sunuculuk kariyerine Show TV'de sunduğu "Turgay Başyayla Lezzet Yolculuğu" programıyla devam eden Turgay Başyayla, başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%57 olumlu
%43 olumsuz
Artı yönleri
Türküleriyle insanı dibe çekebilir
Hem türkücü hem oyuncu hem sunuculukta parmağı var
Anadoluyu gezerken her ortama bukalemun gibi uyum sağlıyor
Tok bir sesi var

Eksi yönleri
"Teyzem napiyon gıı? ekmek mi pişiriyon?" sözü itici duruyor
Oyunculuk konusunda vasat
Türkücülük konusunda çok geri planda kaldı
Buna bakan bunlara da baktı