Uraz Kaygılaroğlu
Uraz Kaygılaroğlu
(36 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Oyuncu ve sunucu Uraz Kaygılaroğlu, 30 Haziran 1987 tarihinde İstanbul'da hayata gözlerini açtı. Memleketi ise Balıkesirdir.

Televizyon dünyasına Show Tv'nin sevilen gençlik dizisi Pis Yedili ile adım attı. Bu dizide Can karakteri olarak 70 bölüm ekrana geldi.

Daha sonra ise Fox TV'nin absürt komedisi Harem dizisinde Feminen Ağa rolüyle karşımıza çıkmıştır.

TRT 1'de ekranlara gelen Eski Hikaye dizisinde Ömer karakterine hayat verdi. Aynı zamanda Tam Zamanı adlı yarışmanın sunuculuğunu da üstlenerek yoğun bir temponun içine girdi.

Sunuculuk dünyasına da adım atmış olan Kaygılaroğlu, Kanal D televizyonunda yayınlanan Takip adlı yarışma programının da sunuculuğunu başarılı bir şekilde yapmıştır.

TRT 1'in ses getiren işlerinden biri olan Yedi Güzel Adam dizisinde ise Türk yazar ve şair Erdem Bayazıt'ı canlandırarak ne kadar usta bir oyuncu olduğunu bir kez daha izleyenlere göstermiştir.

Artık daha fazla tanınan ünlü oyuncu, Baba Candır dizisinde Haluk Güney rolünü canlandırdı ve bu dizi hem Türkiye hem de Azerbaycan'da oldukça popüler oldu. Sunuculuğa devam eden yakışıklı oyuncu, yine TRT 1 ekranlarında karşımıza çıkmıştır. Burada Kuyruk isimli yarışmanın sunuculuk koltuğuna geçmiştir.

Show TV'nin marjinal yapımlarından biri olan Klavye Delikanlıları adlı dizide Kuzen Volki karakterine hayat vererek farklı işlere de açık olduğunu göstermiştir.

2014 yılında Melis İşiten ile evlendi. 5 aralık 2016 yılında ise kızları Ada dünyaya geldi. Ünlü çift, Temmuz 2019 yılında boşanma kararı aldı.

Şu anda Star TV'de ekranlara gelen Sefirin Kızı adlı dizide Gediz rolünü canlandırıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Oyunculuğuna diyecek yok
tivitrend
Büyük yetenek
tivitrend

Eksi yönleri
TRT'nin kadrolu elemanı gibi
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı