Volkan Severcan
Volkan Severcan
(57 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

28 Ağustos 1966 İzmir doğumlu olan sanatçı İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinde okumaya başladı. İşletme fakültesinde okurken gönlünü tiyatroya kaptıran isim bu üniversiteden ayrıldı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro ve Oyunculuk bölümüne geçti. Başarılı bir öğretim hayatının ardından buradan mezun oldu.

Sanatçı ilk olarak 1984 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak işe başladı. Deneyimli oyuncu 90'lı yıllarda Taksim Sanat Evi'nde işletme müdürü olarak çalıştıktan sonra 2000 yılından itibaren sırasıyla; Dormen Tiyatrosu, Tiyatrokare, Tiyatro İstanbul ve ardından kurucusu olduğu Tiyatro Sahnekarlar'da sahne aldı. 

Birçok dizide ve sinema filminde oyunculuk yapan Volkan Severcan, halen Tiyatro Sahnekarlar'da hem oyuncu hem de Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yapmaya devam etmektedir. Tiyatro ve televizyonun dışında deneyimli isim yıllardır birçok yabancı sinema filmi ve yabancı dizide seslendirme yapmış ve yapmaktadır.

11 Mart 1994 yılında kendisi gibi oyuncu olan Buket Dereoğlu ile evlenen isim 8 Mayıs 1996 tarihinde bu evliliği sonlandırdı. Volkan Severcan 1997 yılında eşi Müge Severcan ile hayatını birleştirdi. Ünlü oyuncunun bu evlilikten 1998 yılında Melis adında bir kızı oldu. Volkan Severcan 2010 yılında Çocuklar Duymasın kadrosuna katıldı ve burada "Zero Tuna" rolünü üstlendi.

Sanatçı Halen Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın adlı dizide oynuyor.

 

(0) (0)
Yorumlar

selam valeyküm

(0) (0)
samed 20.05.2019 13:24

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Oynadığı her rolde müthiş performans sergilemesi
Seslendirme alanında dev isim
Adam yaşlanmıyor

Eksi yönleri
İzmir'i güya çok seven sözde tiyatrocu.
Buna bakan bunlara da baktı