Ahmet Hakan
Ahmet Hakan
(56 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Tam adıyla Ahmet Hakan Coşkun, 11 Ağustos 1967'de Yozgat'ta dünyaya geldi. Babasının müftü olması dolayısıyla çocukluğu Ağrı, Amasya, Çanakkale, Balıkesir gibi şehirlerde geçti. İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde tamamladı.

Üniversite yıllarında yazdığı hikayelerden bir kısmı Yedi İklim Dergisi'nde yayınlandı. Profesyonel kariyerine 1993 yılında TGRT'de başladı. "Yankı" adlı haber programının ekibinde muhabir olarak yer aldı.

Kanal 7'nin kuruluşu sırasında kadroya katılan Ahmet Hakan, muhabirlikten sonra haber müdürü ve haber spikeri görevlerini üstlendi. Aynı kanalda İskele Sancak isimli programı hazırlayıp sundu. Bu programın bazı bölümlerini kitap haline getirdi. 2007'de kanaldan ayrıldı. ‘Neden Milliyetçilik?’, "Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek" ve ‘Çeteler, Mafya ve Siyaset’ adlı 3 kitap yazdı.

Köşe yazarlığına Yeni Şafak gazetesinde başladı, oradan da Sabah gazetesine geçti. Daha sonra Hürriyet gazetesine transfer oldu ve buradaki yazılarına hala devam ediyor. 2017 yılının ocak ayında Kanal D Ana Haber spikerliğine getirildi. Ancak Doğan Medya'nın Demirören Medya tarafından satın alınmasıyla mayıs ayında buradaki görevini Buket Aydın'a devretti.

Ahmet Hakan, 2005 yılında dahil olduğu CNN Türk'te "Tarafsız Bölge" isimli tartışma programını sunuyor.

(1) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%0 olumlu
%0 olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı