Selçuk Tepeli
Selçuk Tepeli
(50 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Fatih Portakal'ın istifa etmesinin ardından Fox Ana Haber spikerliğine getirilmesiyle kim olduğu merak edilen Selçuk Tepeli 1974 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi'nde Fransızca Kamu Yönetimi okuyarak alan Tepeli, daha sonra master için Fransa'nın yolunu tutup IEP Rennes'de Avrupa Birliği Avrupa'da Sınırlar ve Kamu Hareketleri konusunda master yaptı. Yine aynı okulda Yazılı Basın Yönetim ve Hukuku alanında da eğitim görerek Türkiye'ye geri döndü.

Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra Ciner Medya Grubu'na girerek Habertürk TV'de yayın danışmanlığı yaptı. Ayrıca Habertürk gazetesinde hafta sonu eklerinden sorumlu yayın yönetmeni görevini yaptı. Bir ara gazeteci Ceyda Karan ile beraber "Eksen" isimli televizyon programıyla da Habertürk TV'de izleyici karşısına geçti. Fatih Altaylı'nın Habertürk TV'deki genel yayın yönetmenliğinden istifa etmesinin ardından kanalın tepesine getirildi. 2018 yılında devraldığı görevini 2020'nin Mart ayında bırakmış, yalnızca Habertürk TV’de Gün Başlıyor programında yorumcu olarak yer almıştı. 7 Eylül 2020'den itibaren Fox Ana Haber'in yeni sunucusu oldu.

Fatih Portakal'ın ayrılığının altında, Fox TV yönetiminin hükümete muhalif çizgide görünmekten rahatsız olmasının yattığı iddia edildi. Bu nedenle onun yerine daha ılımlı bir isim olarak Selçuk Tepeli'nin getirildiği öne sürüldü.

Şimdi tüm bu söylentilerin ardından Selçuk Tepeli'nin nasıl bir tarz tercih edeceği merak konusu. Tepeli medya kariyerinde 2 olayla gündeme gelmişti. Birincisi soda olayı. Habertürk gazetesinde genel yayın yönetmeni olduğu dönemde gazetede 'fazla maden suyu içmenin yüksek tansiyona zarar verdiğine' yönelik haber görünce çıldırmış, haberi yapan kişiye "Bu haberi nasıl yaparsın? Bu gazetenin parası nereden geliyor bilmiyor musun? Topla eşyanı, bana güvenliği çağırtma" diye çıkışarak o kişi kovmuştu.

Selçuk Tepeli'yle ilgili dikkat çeken ikinci nokta ise uçak sevdası. Zira kendisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı ziyaretlerinin müdavimlerinden birisi. Hatta öyle ki, yandaşlığıyla bilinen gazetecileri bile geride bırakıp 2014-2017 yılları arasında tam 14 kez bu seyahatlerde yer aldı. Belki de Fox TV iktidarla arayı daha fazla bozmamak için böyle bir hamle yaptı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%0 olumlu
%100 olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Fatih Portakal'a göre biraz daha ketum ve örnekleri nokta atışı değil
Buna bakan bunlara da baktı