Buğra Gülsoy
Buğra Gülsoy
(40 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1982 Ankara doğumlu olan Buğra Gülsoy İlk, orta ve lise eğitim hayatını Ankara'da geçirdikten sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin mimarlık bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Oyunculukla 13 yaşında tanışan yakışıklı isim Özel Arı Koleji’nde eğitim gördüğü esnada sahneye çıktı.

Sanatçının profesyonel anlamda Sahnelerle buluşması aslında Açık Tiyatro adında bir tiyatro oluşumuna afiş tasarlaması ile başladı. Tiyatro’nun Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ulubatlı, Gülsoy'a sahnede görev alması için baskı yaptı başlarda bu teklifi geri çeviren Buğra Gülsoy yoğun ısrarlar sonucu sahneye çıkmayı kabul etti.

Başarılı isim Açık Tiyatro bünyesinde "Kral Ölüyor" oyunuyla oyunculuk hayatına başladı. Sahneleri seven isim  Açık Tiyatro’da oyunculuk yapmaya devam etti. Kıbrıs'ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda rol aldı.

Açık Tiyatro deneyiminin ardından Buğra Gülsoy, arkadaşları ile beraber "Tiyatro Kutu" adında bir tiyatro gurubu kurdu ancak burası kapandı. Fotoğrafçılık ve Grafik Tasarımcılığı da yapan deneyimli isim Tiyatro Kutu denemesinin ardından Serhat Teoman ve Emre Erkan'la birlikte Get Yapım'ı kurdu ve birçok projeye imza attı. Get Yapım'ın ilk işi Buğra Gülsoy'un yazdığı bir oyunu hayata geçirmek oldu daha sonra Gülsoy, Get Yapım çatısı altında film yazarlığı da yaptı. Kendi çektiği kısa filmler ile ödül alan isim oynadığı diziler ile farklı ödüllere layık görüldü. 

Fatmagül'ün Suçu Ne? , Hepimiz Birimiz İçin, Gölgeler ve Suretler, Aşk Yeniden, Acı Tatlı Ekşi, Cebimdeki Yabancı gibi başarılı projelerde yer alan Buğra Gülsoy halen TV8 ekranlarında yayınlanan "Kızım" dizisinde Demir Göktürk karakterine can veriyor. 

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Yakışıklı ve iyi oyuncu olan aktör
Bulunduğu projeyi izletebilen insan
tam kamera önü adamı. enerjisiyle her rolü alıp giyiyor

Eksi yönleri
Kilo verince kalıbını yitirip lise ergenine dönen şahıs
Buna bakan bunlara da baktı