Buket Aydın
Buket Aydın
(39 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:
40

Buket Aydın, 1985 Bursa doğumludur. Başarılı spiker burslu olarak girdiği "İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü"nden mezun oldu. Yüksek lisansını Attila İlhan'ın şiirleri üzerine yapan Buket Aydın Eğitim hayatının ardından Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Spikerlik eğitiminin ardından 1 yıl kadar özel bir radyoda görev alan güzel spiker ilk olarak ekran önüne Kanaltürk ekranlarında sunduğu spor bültenleri ile geçti. Buket Aydın daha sonra aynı kanalda Hafta Sonu Ana Haber'lerini sunmaya başladı.

Kanaltürk ekranlarına veda eden Aydın, TRT ekranlarında karşımıza farklı programlarda sunuculuk yaparak çıktı. Yıllar 2011 Nisan ayını gösterdiğinde Buket Aydın o dönemde yeniden yapılanma içerisinde bulunan NTV ile anlaştı ve burada haber kuşaklarını sunmaya başladı.

2013 Yılında iş adamı Erce Baykal'la hayatını birleştiren başarılı sunucu NTV macerasının ardından 2018 Nisan ayında Kanal D Ana Haber'i sunmaya başladı.

9 Mayıs 2020 tarihinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla Kanal D Haber Dairesi Başkanlığı ve Ana Haber Bülteni sunuculuğundan istifa ettiğini duyurdu.

(0) (0)
Yorumlar

O yüzükler ne yaa

(0) (0)
yüksük 06.11.2019 07:41

Tiksiniyorum.

(0) (0)
Tiksinen adam 24.12.2019 04:31

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Konukları ile empati kurma yeteneği
Yüz hatları çekici kadın
Türkiye'nin en güzel haber spikeri
Harika kıyafet seçimleri

Eksi yönleri
beceriksiz, antipatik, eleştiriye tahammülsüz
Çakma Nevşin Mengü
Popüler olmak için saçmalaması
Yapmacık tavırları çok itici
Buna bakan bunlara da baktı