Şerife Aksoy
(42 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Şerife Aksoy, muzuyla ünlü şehrimiz Anamur'da dünyaya gözlerini açtı. Liseye kadar olan eğitimini İstanbul'da gören Aksoy, üniversite eğitimini almak için başkent Ankara'ya gitti. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni başarıyla bitirdi.

2009 yılında Temel Aksoy ile dünya evine giren ve mutlu bir evliliği olan Şerife Aksoy'un Aslan ve Zeynep adında iki çocuğu var.

İstanbul'da 6 yıl ilkokul öğretmenliği yaptı ve daha sonra İstanbul Le Cordon Bleu’da mutfak ve pasta şefliği bölümünde eğitim aldıktan sonra burayı da başarıyla bitirdi. Bu sürecin ardından öğretmenlik mesleğini bırakıp şeflik yapmaya karar vererek hayatında radikal bir karar aldı.

Eğitime önem veren Aksoy, bahçıvanlık kursu almaya karar verdi. Edinburgh Royal Botanic Garden Bahçıvanlık sertifikasını da cebine koyarak yola devam etti. Şerife Aksoy bununla da yetinmedi, 2017 senesinde İstanbul Permakültür Kolektifi eğitimlerine katılarak Permakültür tasarımcısı oldu.

Bu birikimlerin ardından yine 2017 yılında Bein gurme kanalında "Şerife ile yaşam" programının sunuculuğunu üstlendi. Bununla da yetinmeyerek, evinde  Şerife İle Bir Gün adlı yemek atölyeleri düzenlemeye karar verdi.

Zamanının büyük bir çoğunluğunu yemek konusunda kendini geliştirmeye adayan Aksoy, sosyal medyada da oldukça aktif bir isim.

Kendi web sitesi bulunan ünlü sunucu, aynı zamanda Instagram sayfasına ve Youtube kanalına da sahip. Bu sayfaları da oldukça aktif bir şekilde kullanıyor.

Fox TV'de yayınlanan Â La Şerife adlı programı sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Tek kelimeyle neşeli bir sunum ve degisik yemek tasarımlarınızla ilgi çekici programınızdan dolayı  tebrik ederim. Programınızı  ilgiyle takip ediyoruz. 
(0) (0)
Mozer 22.01.2020 12:00

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Pozitif enerji saçıyor
tivitrend
Alanında çok bilgili
tivitrend

Eksi yönleri
Sunuculukta acemi
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı
Furkan Dede
Ahmed Arpat
Türev Uludağ
Oğuz Haksever