Burak Hakkı
Burak Hakkı
(51 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

23 Mayıs 1972 yılında dünyaya gelen Burak Hakkı, Fenerbahçe Lisesi'nin ortaokulundan mezun olduktan sonra eğitim hayatına 1986-1990 yılları arasında İstanbul Kadıköy’deki Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi matematik sınıfında devam etti. Başarılı isim liseden sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü'nden mezun oldu.

Burak Hakkı Üniversite mezuniyetinin ardından mesleğinde daha iyi bir noktaya gelebilmek ve kendini geliştirebilmek adına İsviçre'deki European University Montreux , Villa "Les Bosquets" de MBA programı okumaya hak kazanarak İsviçre'ye yerleşti. bu ülkedeki yaşama adapte olamayan oyuncu kısa bir süre sonunda İstanbul'a kesin dönüş yaptı.

Burak Hakkı Mankenlik ve oyunculuk kariyerinden önce üniversite döneminde Nasaş (daha sonra adı Ülker oldu) basketbol takımında oynadı ve burada bir çok başarıya imza attı. Deneyimli isim aynı dönemlerde Başak Gürsoy mankenlik ajansı ile modellik kariyerine başladı.

Deneyimli isim 1993 Vizonshow u kazanarak "Bayvizon" ünvanı aldı. 1994 yılında yapılan "Best Model of Turkey" yarışmasında birinci olarak tamamlayan Hakkı ülkemizi Avustralya'da yapılan "Manhunt International" yarışmasında temsil etti ve burada 4. oldu. Tecrübeli isim 1997 yılında Tunus'da yapılan ve Türkiye'yi temsilen katıldığı "Top Meditteranie" yarışmasında ikinci oldu.

Burak Hakkı Sibel Can'ın "Kanasın" adlı klibinde oynayarak ilk kez televizyonda boy gösterdi. 1995 - 2003 yılları arasında faal bir şekilde mankenlik yapan isim İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre başta olmak birçok ülkede modellik ve mankenlik yaptı.

Tecrübeli ismin televizyon ekranlarına çıktığı ilk dizi projesi Erler Film tarafından yapımcılığı üstlenilen "Zehirli Çiçek" oldu.

2003 yılında podyumlara veda etme kararı alan Hakkı dizilerde oynamak ve kariyerine bu yönde devam edebilmek için Eric Morris oyunculuk sisteminin uygulayıcısı "Bova Actors Workshop" dan oyunculuk eğitimi aldı. 

Birçok dizi ve filmde yer alan Burak Hakkı Kanal D ekranlarında yayınlanan "İkizler Memo – Can" dizisinde Onur karakterini oynuyor.
 

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Çene çukuru en karizmatik erkek
Kültür ve eğitimin yakışıklılık ile buluştuğu nokta

Eksi yönleri
Gülmediği zamanlarda yakışıklı
Eski bakımlı hallerinden eser yok şimdi
Buna bakan bunlara da baktı