Nehir Erdoğan
Nehir Erdoğan
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Malatyalı bir ailenin ikinci çocuğu olarak 1980 yılında İzmir'de dünyaya gelen Nehir Erdoğan, İzmir Selma Yiğitalp Anadolu Lisesinde okudu. Başarılı oyuncu lise dönemlerinde tiyatro sahnesi ile tanıştı. 1998-2002 yılları arasında İstanbulMarmara Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde okudu. Ardından yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi.

Nehir Erdoğan'ın ilk televizyon deneyimi 2001 yılında oldu. Güzel oyuncu TRT 1 ekranlarında yayınlanan Telepazar adlı programında, Hıncal Uluç ve Ali Kocatepe ile beraber kültür, sanat, müzik ve spor haberleri sundu. Erdoğan'ın ilk dizi deneyimi Tarık Akan ile beraber oynadığı "Koçum Benim" dizisi oldu.

Televizyon ekranlarında farklı projelerde boy gösteren güzel sanatçının ilk sinema filmi 2003 yılında çekilen Hababam Sınıfı Merhaba filmiydi. Başarılı projelerin ardından kendini geliştirmek ve uluslararası işlerde yer almak isteyen oyuncu 2004 yılı Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında Los Angeles'da bir yandan ingilizcesini geliştirirken, diğer yandan da, Lale Mansur’un tavsiyesi ile Eric Morris Oyunculuk Sınıfı'na devam etti.

Oyuncunun Türkiye tarafından tanınırlığını artıran ve halkın kalbinde taht kurmasını sağlayan yapım ise 2004-2007 yılları arasında, yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun, yönetmenliğini Taylan Biraderler'in üstlendiği "Yabancı Damat" dizisi oldu.

Nehir Erdoğan, 7 Eylül 2014 tarihinde görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil ile evlendi. Evlendikten sonra Paris'te yaşamaya başlayan çift Aralık 2016'da boşandı.

Yerli, yabancı bir çok projede görev alan Nehir Erdoğan Kanal D ekranlarında yayınlanan "İkizler Memo – Can" dizisinde Melek karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%40 olumlu
%60 olumsuz
Artı yönleri
Sıcak kanlı insan
Her rolü kabul etmeyip inandığı yapımlarda yer alması

Eksi yönleri
Ne gibi bir yeteneği, özelliği olduğunu yıllardır anlamadığım kadın.
Güzel bir kadın ama hiç iyi oyuncu değil, bakışları ölü balık gibi.
Yıllar geçtikçe hızla çöküp giden kadın
Buna bakan bunlara da baktı