Burak Özçivit
Burak Özçivit
(37 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Oyuncu ve manken Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Aslen Gaziantepli olan Özçivit, lise öğrenimini Kazım İşmen Lisesi'nde bitirdi. Daha sonra ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı.

İlk olarak 2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve "gelecek vaadeden" seçildi. Bu yarışma ona başka bir kapı açtı ve Uğurkan Erez Ajans'a katıldı.

Tekrar Best Model of Turkey'e katılma kararı alan Burak Özçivit, 2005 yılında bu hayalini gerçekleştirdi ve bu sefer Best Model of Turkey seçildi. Burada elde ettiği başarı sayesinde Best Model of The World'e katıldı. Bu sefer ikinci oldu ve yine dereceye girerek büyük bir başarı yakaladı.

Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi çok büyük markaların defilelerinde boy gösterdi ve markalar için yurt dışında da bu işi icra etti.

Mankenliği bırakan Burak Özçivit, yine Uğurkan Erez'in ajansında cast olarak çalışmaya başladı.

Oyunculuğa ilk olarak 2006 yılında adım attı. 'Eksi 18' dizisinde Komiser Murat'ı canlandırarak adını duyurmayı başardı. 2007 yılının Kasım ayında ise beyaz perdeye de giriş yaptı ve Musallat adlı korku filminde Suat karakterine hayat verdi.

Kendisinin daha çok tanınmasını sağlayan dizi ise 2008 yılında yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı 'Zoraki Koca' adlı dizi oldu. Ardından Star TV'de yayınlanan 'İhanet' adlı dizide oynamıştır. 2008 ve 2009 yılarında ise 'Baba Ocağı' dizisinde Güven karakterini canlandırdı.

Gossip Girl dizisinin yerli versiyonu olan 'Küçük Sırlar' dizisinde ise Çetin olarak evlerimize konuk oldu.

2011-2012 yıllarında ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu rolünü kaptı ve bu işin de üstesinden gelmeyi başararak ününe ün kattı.

Şu anda ATV'de 'Kuruluş: Osman' dizisinde Osman Bey'i canlandırmaktadır.

(0) (0)
Yorumlar

baba ocağını çok izlerdim ne günlerdi bee

oyunculuğu da gayet güzel

(0) (0)
sakura 28.05.2020 14:47

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Yakışıklılığı bütün kusurlarını kapatıyor
tivitrend

Eksi yönleri
Mimiksiz ve düz bir oyuncu
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı