Caner Cindoruk
Caner Cindoruk
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Caner Cindoruk 17 Nisan 1980 yılında Adana'da dünyaya geldi. Annesinin adı Müşerref, babasının adı Zafer Doruk'tur. Ayrıca ünlü oyuncu Erdal Cindoruk'un da yeğenidir.

Eğitim hayatı boyunca sahnede yer alan Caner Cindoruk, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Profesyonel oyunculuktaki ilk rolü Fehim Paşa Konağı'ndaki Yusuf karakteri oldu. 10 yıl boyunca Adana Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro'larında oyunculuk yaptı.

4 çocukluk arkadaşıyla beraber 2006 yılında İstanbul'a geldi. Aynı yıl içinde rol aldığı Beynelmilel filmiyle sinemaya adım attı.

2008 yılında ise Kelebek filmi, 2007 yılında Kara Güneş, 2008'de Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizilerinde rol aldı. Caner Cindoruk, 2009 yazında başlayan ve Orhan Kemal'in aynı adı taşıyan unutulmaz eserinden uyarlanan Hanımın Çiftliği adlı dizide Kemal rolünü canlandırdı.

2012'de Ebru Özkan ile birlikte rol aldığı Pandaların Hikayesi adlı tiyatro oyununda oynadı. 2012 yılında Gergedan Mevsimi filminde rol aldı. 2013'te Aramızda Kalsın adlı dizide başrol oynadı. 2014'te Çalsın Sazlar isimli sinema filminde başrolündeydi.

Caner Cindoruk, 2015'te Dar Elbise adlı sinema filminde oynadı. İstanbulname adlı müzikalde Tulumbacı Eğrikapılı Ali rolünü canlandırdı. 2016'da yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı Kor adlı sinema filmindeki oyunculuğuyla övgü topladı. Cindoruk, 2016 yılında İstanbul Sokakları adlı dizide Gizem Karaca ile başrolü paylaştı.

FOX'taki Kadın dizisinde 'Sarp' karakterini canlandırdı. 67'nci bölümde diziye veda etti.

Caner Cindoruk, Show TV'de yayınlanan Zemheri dizisindeki Ertan rolüyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar

aileceçok begendigimiz bir sanatçı ençok saygılı sevecen tavırlarını begeniyoruz özellikle aramızda kalsın filminkonusunu ve sanatçıları  çok sevdigimizden ara ara tekrar seyrediyoruz ve kadın dizisini hiç kaçırmıyoruz ve en iyi dileklerimizle selam sevgiler başarılar diliyoruz


(0) (0)
simge 28.07.2019 21:08

Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:21

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Rolünün hakkını veriyor.
Ekrana yakışan bir yüzü var.
Oyunculuğu çok sempatik.

Eksi yönleri
Ağlayacakmış gibi bakışları var.
Tarzına uygun roller seçmeli.
Bıyık ve sakalını daha güzel şekillendirebilir.
Buna bakan bunlara da baktı