Cansel Elçin
Cansel Elçin
(47 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Cansel Elçin, 20 Eylül 1973 yılında İzmir'de dünyaya gözlerini açtı. Daha sonra ailesiyle birlikte Fransa'nın başkenti Paris'e gitti ve burada yaşamını sürdürdü. Eğitimini Lycee Racine'de tamamladı.

Ardından aile işini devam ettirmek için ekonomi ve sosyal bilimler okudu. Bir süre ticaretle uğraştıktan sonra ünlü bir tiyatro okulu olan Ecole Florent'a girdi. Fransa'da tiyatro sahnelerinde rol alarak profesyonel alana giriş yaptı.

Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde başrolü üstlenen ve Beykent Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 7. İletişim Ödülleri'nde, 8 bin öğrencinin katıldığı anket sonuçlarına göre "En İyi Erkek Dizi Oyuncusu" ödülü alan Cansel Elçin, Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet adlı sinema filmi ile, Türk sinemasına da adım atmış oldu.

Özhan Eren'in yönettiği "120" adlı sinema filminde "Süleyman Teğmen" olarak karşımıza çıkan oyuncunun; yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryosunu üstlenmesinin yanında, birkaç sürpriz rolle de karşımıza çıktığı sinema filmi Kampüste Çıplak Ayaklar Ekim 2009'da gösterime girdi.

Son olarak Cansel Elçin, ATV'de ekrana gelen Ağlama Anne dizisinde Adnan karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Mesleğinin eğitimini almış
Ekran yüzüne sahip

Eksi yönleri
Her karaktere yakışmıyor
Çok daha iyi filmlerde görmek istiyoruz
Buna bakan bunlara da baktı