Onur Buldu
Onur Buldu
(41 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


İzmir Bergama'da dünyaya gelen Onur Buldu gençlik yıllarını İzmir, Menemen'de geçirdi. İlkokul ve ortaokul eğitimini burada alan oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünden mezun oldu.

İzmir Devlet Tiyatrosu'nda bir süre görev alan ve "Keşanlı Ali Destanı" oyununda oynayan isim daha sonra İstanbul'a yerleşti. "Ada: Zombilerin Düğünü" adlı filminde gösterdiği başarılı performans ile ilgileri üzerine çekmeyi başaran Onur Buldu birçok dizi ve sinema yapımında rol aldı. 

Sanatçı asıl patlamasını 2013 yılında Show TV'de yayınlanan "Güldür Güldür" adlı komedi programı ile yaptı ve tüm Türkiye tarafından tanındı. Tecrübeli oyuncu halen Star televizyonunda yayınlanan "Eyvah Düşüyorum" adlı yarışma programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar

Sayın Onur Buldu sizleri Show TV deki Güldür Güldür programından sevgiyle izliyorum.Sizlere ulaşmaya çalıştım instagramdan da yazamayınca  burdan yazıyorum umarım okumak nasip olur. Olur da okursanız siz kıymetli sanatçımızın destekçi olmasını çok arzuederim.Drama öğretmeniyim bir devlet okulunun zor ve kısıtlı imkanlarıyla Sabancı vakfı kısa film platformun düzenlediği yarışmaya bu sefer üçüncü kez katılmak istiyorum.amacım okulumuza onure edicek bir başarı sıralamsı yakalayarak bu finali de mutlu sonla inşallah bu sene kapatmak siz kıymetli sanatçılarımızdan olurda bana senaryo kısmında bana yardım edip sizde bu devlet okulunun ve öğrencilerinin bu yarışmada mutlu sona kavuşmaları adına bana destek olmak isterseniz .Hep birlikte gönüllü olarak bu okuldaki çalışan müdür öğretmen ve herşeyden önce küçücük , gönülleri büyük minicik öğrencilerimiz  için de çok unutulmaz bir duygu yaşattığımız gibi bizlerde bu mutluluğa destek olabilmiş olabilmenin güzelliği nasip olsun isterim.Selam ve sevgiyle.

(0) (0)
Elif Çetin 15.07.2019 15:58

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Yetenek olarak Türkiye'nin en önemli oyuncularından biri kendisi
Kişiliği de oyunculuğu kadar mükemmel olan insan
Boyu kısa ruhu uzun süper komik kişi

Eksi yönleri
Eyvah Düşüyorum ile kalitesini düşüren oyuncu
Boyu ile ilgili esprileri sıkan kısa boylu oyuncu
Buna bakan bunlara da baktı