Murat Kepez
Murat Kepez

Meslek:
Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Kanal:


Usta yönetmen ve senarist Murat Kepez birçok başarılı projede yer aldı. Cenneti Beklerken, Ters Köşe ve Adını Sen Koy projelerinde sanat ekibinin içerisinde yer aldı. 5’er Beşer, İnsanlar Alemi, Çarşı Pazar, Dedemin Fişi ve Kolonya Cumhuriyeti filmlerinde senaryo ekibinde yer alan Murat Kepez, Ata Demirer'in başrolünde yer aldığı Kolonya Cumhuriyeti filminin yönetmenliğini de üstlendi.

Genç yaştan bu yana dizi sektörü içerisinde yer aldıktan sonra sinema sektöründe de adını duyurmayı başardı. Yaptığı kaliteli işlerden dolayı rüştünü ispat etti. 

2014 yılında vizyona giren Çarşı Pazar filminin senaryosunu yazdı. Film gişede oldukça başarılı oldu ve büyük bir beğeni topladı. Senaryo yazmanın hayal gücünü bağlı olduğunu söyleyen Murat Kepez, bu bağlamda aldığı eğitimleri de ön plana çıkarıyor. 2016 yılında BKM oyuncularının ye aldığı Dedemin Fişi sinema filminin de senaryosunu yazdı Dedemin Fişi konusu ile izleyenleri kahkahaya boğan komedi filmidir. Kolonya Cumhuriyeti filminin senaryosunu yazan Murat Kepez ayrıca filmin yönetmenlik koltuğunda oturdu.

2018 yılında ise Bizim Köyün Şarkısı isimli sinema filminin senaryo ekibinde yer alan Murat Kepez aslen Sivas‘lıdır. Kolonya Cumhuriyeti filminin senaryosunu yazan Murat Kepez ayrıca filmin yönetmenlik koltuğunda oturdu.

Murat Kepez'in en başarılı projelerinden biri BKM tarafından Show TV ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show'da yazdığı senaryolar oldu.

(0) (0)
Yorumlar

Kolonya Cumhuriyetinde Ata Demirer yer almıyor bilginize...

(0) (0)
Anonim 02.08.2019 20:03

Ben çok hayalperest birisiyim ve skeç yazmayı seviyorum ama yazdığım skeçleri nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim bana ulaşabiceğiniz adresim erkan_kalecik@hotmail.com

(0) (0)
Türkiye Cumhuriyeti 06.05.2020 16:32

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Kalemi en güçlü senaristlerden biri
İzleyenleri şaşırtmayı seviyor

Eksi yönleri
Yetersiz komik karakter motivasyonları
İyi başlayan senaryolarının giderek sıradanlaşması
Buna bakan bunlara da baktı