Fatih Aksoy
Fatih Aksoy
(62 yaşında) 

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


Firma:

Fatih Aksoy, 11 Aralık 1961'de Şanlıurfa'da dünyaya geldi. Babası karayollarında çalışan işçiydi. 13 yaşında annesi ve 5 kardeşiyle birlikte İstanbul'a göç etti.

Bir yandan okuyup bir yandan da işportacılık yaptı. Liseyi bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında okulun sinema kulübüne girdi. Mezun olduktan sonra bir firmada pazarlama müdürü olarak işe başladı.

Ardından 'Yeni Olgu' isimli bir dergi çıkardı. Onat Kutlar'dan prodüktörlük öğrendi. İlk olarak TRT için çekilen Lüküs Hayat'ın prodüktörlüğünü yaptı. Geçmiş Bahar Mimozaları dizisinde yönetmen asistanlığı yaptı. İstanbul Film Ajansı’nda prodüktör oldu.

Fatih Aksoy, 1993 yılında Güzel Sanatlar Holding A.Ş. ortaklığıyla 'Med Yapım'ı kurdu ve özel televizyonların yeni yeni ortaya çıktığı yıllarda çok tutan projeleri ekrana getirdi.

Star TV'de Cem Özer'in sunduğu Laf Lafı Açıyor isimli talk show çekti. Daha sonra Huysuz Şov ve Hülya Avşar Şov ile devam etti. Kim 500 Milyar İsterÜnlüler Çiftliği, Popstar, Buzda Dans gibi yarışma programları hazırladı. Ekranlarda 10 yıl boyunca büyük ilgi gören eğlence programı Şahane Pazar'ı çekti.

Yengeç SepetiUsta Beni ÖldürseneHırsız Var, Kısık Ateşte 15 Dakika filmlerinde yapımcı oldu.

Gölgeler Uzarken, Beşi Bir Yerde, Bir Umut, Tatlı HayatDadı, Oyun İçinde Oyun, Aslı ile Kerem, Çekirdek Aile, Hürrem Sultan, Sahra, Çocuğun Var Derdin Var, Sayın Bakanım, Evli ve Çocuklu, Ağa Kızı, Nefes Nefese, Belalı Baldız, Aşk Oyunu, Yine de Aşığım, Çat Kapı, Kanlı Düğün, Fırtınalı Aşk, Doktorlar,  Fikrimin İnce Gülü, Dedektif Biraderler, Ece, Hayat Güzeldir, Karadağlar, Cuma’ya Kalsa, Umutsuz Ev Kadınları, Canım Babam, Adını Feriha Koydum, Veda, Eve Düşen Yıldırım, Fatih, Merhaba Hayat, Güllerin Savaşı, Acil Aşk Aranıyor, Hayat Mucizelere Gebe, AnneBizim Hikaye, Kadın, Yasak Elma, Kızım isimli diziler ve Şöhret Kafası, Yaşım Kaç adlı televizyon programlarının yapımcılığını üstlendi. 

Yapımcılığını üstlendiği dizilerin bazılarında (Bir Umut, Dadı, Çekirdek Aile, Çocuğun Var Derdin Var, Cuma'ya Kalsa) yönetmenlik de yaptı.

2 kez evlenip boşanan Fatih Aksoy, 2006 yılında Ayşenur Pirgaip evlendi ve bu evlilikten Ömer (2007) ve Sinan (2010) isimli 2 oğlu var.

(0) (0)
Yorumlar
İyi geceler fatih bey sesimi duyun kadın dan aldım gücümü ben hayatı gerceyiyle dodu dolu yaşayan biriyim yazmaya başlıycam hayatımı da kurtarıcam 5 çocuğum la arkama bakmadan lutfen elimi tutun nerden başlıycamı bilmiyorum
(0) (0)
Ben zehra Nur beni dinleyin 04.02.2020 23:39

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Ekrandaki projeleri izleyiciden ilgi görüyor
Yapımları uzun soluklu

Eksi yönleri
Egosu tavan yapmış
Çapkın olması
Buna bakan bunlara da baktı