Faruk Bayhan
Faruk Bayhan
(79 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


Firma:

1945 yılında Sivas'ta dünyaya gelen isim Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu. Deneyimli isim mesleğe 1970 yılında TRT’de Dış Kaynaklar Film şefi olarak başladı. TRT’de Film İşleri Bölümü müdürlüğü, Dış Kaynaklar Şube müdürlüğü görevlerinde bulunan Bayhan 1989 yılında Ulusal Radyo ve Televizyon’da (URT) program koordinatörlüğü yaptı. Daha sonra 1972 yılında AKS Haber Ajansı’na geçerek yazı işleri servisini yönetti.

Televizyon dünyasının önemli isimlerinden olan Faruk Bayhan 1991 yılında Show TV’nin kuruluşunda görev aldı ve Show TV’de program direktör yardımcılığı yaptı. Bayhan 1994 yılında ise kanalın genel yayın yönetmenliğine geldi.

1996 yılında Show TV ile yolunu ayıran isim Kanal D'ye geçerek burada genel yayın yönetmenliği yaptı. Duayen isim 2001 - 2003 yılları arasında Star TV’nin genel müdürü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. Star, Faruk Bayhan'ın son durağı oldu ve Bayhan 2003 tarihinden sonra kanallar ile olan bağını farklı bir boyuta taşıdı.

Sektördeki deneyimleri sayesinde Faruk Bayhan, Zafer Mutlu, Reha Muhtar, Türker İnanoğlu ve Vahit Alpata'yla birlikte kanal kurmak için kolları sıvadı ve Vizyon TV projesinde yer aldı. Fakat Vizyon TV yayına başlayamadan kapandı.

Televizyon kanalları ile bağlarını koparan Bayhan 2004 yılında MED Yapım’a geçti ve burada bir yıl kadar Projeler Koordinatörü olarak görev yaptı. Bayhan MED Yapım dönemlerinde Sahra ve Ağa Kızı gibi çok izlenen projelere imza attı. 2001 Yılında MED Yapımdan istifa eden isim 2005 - 2007 yılları arasında MOST prodüksiyon sahibi Mustafa Oğuz ile FM adlı şirketi kurdu ve burada Yalancı Yarim, İlk Aşkım ve Sıla adlı dizileri yaptı.

FM projesinin ardından Faruk Bayhan Kanal 1’de genel müdürlük görevinde bulundu. Bayhan son olarak 2012 yılında halen başında bulunduğu "MF Yapım" şirketini kurdu. 

1972 yılında Semra Bayhan ile hayatını birleştiren ismin biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuğu ve 2 torunu bulunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
bu adam gördügünüz yada bildiğiniz adam değildir. altı eskilerin dediği gibi çıfıt çarşısıdır. akrabalıktan yararlanarak abisini kullanmış, yeğenlerini harcamış, geçmişinin adını bile anmaz bir pisliktir. bunları öğrenirseniz bu bislikten bir damla bile kalmaz. saygıyla duyurulur.
(0) (0)
geçmişi bilen 20.10.2021 21:36

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Başarılı işlerin adamı
Eğlenceli, Tatlı, Dünya tatlısı kişilik
Disiplinli iş anlayışı

Eksi yönleri
Kamera önünde yöneticiliği kadar iyi değil
Söz aldığında hiç susmadan konuşması
Buna bakan bunlara da baktı