Fatih Ürek
Fatih Ürek
(58 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:


Kanal:

Programlar:

Türk fantazi ve pop müzik şarkcısı Fatih Ürek, 3 Nisan 1966 tarihinde Erzurum’da ailesinin 5. çocuğu olarak dünyaya geldi. 4 Kız çocuğun ardından doğan Fatih Ürek 1 yaşındayken ailesi ile beraber Bursa'ya yerleşti. Babasının işleri sebebiyle gençlik dönemini Bursa'da geçirecek olan Ürek ilkokulu Bursa'da bitirdi.

Ortaokuldayken okulu yarıda bırakan Fatih Ürek, o yıllarda Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran kadrosuna katıldı. Ancak bir takım sorunlar nedeniyle işinden ayrıldı. Ardından züccaciyeci, mobilyacı gibi çeşitli işlerde çalıştı.

Farklı iş dallarında şans arayan Fatih Ürek'in sesini ve yeteneğini ilk keşfeden ablası oldu ve Ürek ablasının ısrarları sonucunda Taylan Gazinosu’nda şarkı söylemeye başladı. Bu dönemde önemli yapım şirketlerinden teklifler alan Fatih Ürek bu teklifleri kabul etmedi ve öncelikli olarak bir Hoca tutarak müzik eğitim aldı. Eğitimlerin ardından Taylan Gazinosu'nda müzik kariyerine devam eden Ürek 1989 yılında İstanbul’a giderek müzik kariyerini sürdürdü.

İstanbul'da bir çok gazinoda çıkan isim 1993 yılında ilk albümünü piyasaya çıkardı. Ürek Kısa sürede satış rekoru kıran "Yaktı Yaktı" isimli bu albümüyle, Times Dergisinin düzenlediği ankette "Best Album Cover Of All Time" ödülünü kazandı.

Birçok film ve dizide yer alan sanatçı bu güne kadar 9 albüme imza attı. İstanbul Astoria'da yaşayan Ürek, Bodrum'da bir cafe işletiyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%71 olumlu
%29 olumsuz
Artı yönleri
Renkli ve eğlenceli kişiliği
Harika ses tonu
Hayvan dostu olması
Tüm şarkıları
Yılan dansı

Eksi yönleri
Aşırı hızlı konuşması sonucu kelimeleri yutması
Kıyafet seçimlerindeki abartısı
Buna bakan bunlara da baktı