Güneri Cıvaoğlu
Güneri Cıvaoğlu
(84 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Güneri Cıvaoğlu, 30 Temmuz 1939'da Ankara’da dünyaya geldi. Baba tarafından Urfalı, anne tarafından Boşnak'tır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Strasbourg Üniversitesi'nde iktisat üzerine doktora yapmak için Fransa'ya gitti ancak tamamlayamadan geri döndü.

Gazeteciliğe 1961 yılında Yeni Tanin gazetesiyle başlayan Cıvaoğlu, Akis Dergisi ve Yeni İstanbul gazetesinde muhabirlik yaptı. TRT'nin kuruluşunda sabah haberlerini hazırlayan ekibin başındaydı. Tercüman gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Güneş gazetesinin kurucuları arasında yer aldı ve gazetede genel yayın yönetmenliği yaptı.

1986-1996 yıllarında Sabah gazetesinde köşe yazıları yazdı. Aynı zamanda Show TV'de genel müdür olarak çalıştı. 1996 yılından bu yana Milliyet'te köşe yazıyor ve gazetenin başyazarı konumunda bulunuyor.

Kanal D'de 8 yıl boyunca siyasi olayları yorumladığı Durum adlı programı sundu. Ekranların vazgeçilmez kültür sanat programı Şeffaf Oda'yla Kanal D, Fox, TV8 gibi farklı kanallarda izleyici karşısına çıktı.

Bilgi Üniversitesi'nde "iletişim" dersleri veren Güneri Cıvaoğlu, aynı zamanda İstanbul Barosu’da kayıtlı avukattır.

"Güneri Cıvaoğlu ile Şeffaf Oda" programı, birbirinden önemli konuklarla her pazar CNN Türk'te ekrana geliyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı