Seda Akgül
Seda Akgül
(52 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Sunucu ve gazeteci Seda Akgül, 17 Haziran 1971 tarihinde Ankara'da dünyaya gözlerini açtı.

TED Ankara Koleji'ni bitirmesinin ardından Hacettepe Üniversite İngilizce bölümünden mezun oldu. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık konusunda eğitim gördü ve bu alanda çalıştı. Eğitimine önem veren Akgül, İsveç Üniversitesi'nden aldığı bursla Belçika'da Avrupa Birliği Gazeteciliği eğitimi aldı.

2004 senesinde Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimiyle Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington'da stajını yaptı.

TRT'nin spikerlik sınavlarını kazanan Akgül, televizyon dünyasına adım atmıştır. TV8'in kuruluşundan itibaren burada da çalışmıştır. Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programları yapmıştır. Bu sayede tecrübesini arttıran güzel sunucu, uzun yıllar ana haber bülteni spikerliği de yaparak adını daha geniş kitlelere duyurma imkanı bulmuştur.

Işık Üniversitesi'nde 2004-2007 tarihlerinde İngilizce olarak medya dersleri de vermiştir. Bu sayede akademisyenliğe de adım atarak çok yönlü bir insan olduğunu göstermiştir.

TV8 ekranlarında hafta sonu sabah kuşağında sunduğu Erken Baskı programını hazırlayıp sunmuş ve hem eleştirmenler hem de halk nezdinde tam not almıştır.

17 Eylül 2012 tarihinde Star'a geçiş yapmıştır. Bu tarihten itibaren sabah kuşağında haber programı yaparak evlerimize konuk olmuştur. 2014 senesinde Star'dan ayrılmış ve reality show sunmak için Kanal D'ye geçiş yapmıştır. Burada Kısmetse Olur adlı reytingi bol programı sunmuştur.

2016 yılında Avram Habib ile evlenmiş fakat aynı yıl boşanmıştır.

"Dişilik mi Kişilik mi" ve "Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi" adlı çok satan iki kitabı mevcuttur.

En son Hakan Ural'la birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan "Neler Oluyor Hayatta" programını sunan ünlü sunucu Şubat 2020'de programdan ayrıldı.

Son olarak Flash TV'de gündüz kuşağında habercilik yönünü de kullarak bir program yapmaya hazırlanıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Gelişimine önem veriyor
tivitrend

Eksi yönleri
Ses tonu rahatsız edici
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı