İbrahim Çelikkol
İbrahim Çelikkol
(42 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Kanal:


Başarılı oyuncu İbrahim Çelikkol 14 Şubat 1982 tarihinde Kocaeli'de dünyaya geldi. Anne tarafı Selanik göçmeni, babası ise Araptır.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce modellik yapan Çelikkol, daha önce ise basketbol oynadı. Genç milli takıma kadar yükseldi. Basketbol kariyerine nokta koyan yakışıklı oyuncu, oyunculuk dersleri aldı. Osman Sınav'la tanışması kariyerinde büyük bir dönüm noktası yaratmıştır.

Oyunculuk kariyerine Osman Sınav'ın çekmiş olduğu Pars: Narkoterör dizisindeki 'Başkomiser Şamil Baturay' rolünde oynamasıyla başladı. Kameralar önüne hızlı bir giriş yapan Çelikkol M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde ekranlara geldi. 

2011 yılında İffet dizine başladı. 24 Eylül 2012 tarihinde final yapana kadar bu dizide 'Cemil' karakterini canlandırdı. Bu rolde adını geniş kitlelere duyurmayı başardı ve otoritelerden tam not aldı.

Sinemaya da adım atan ünlü oyuncu, büyük bir bütçeye sahip olan Fetih 1453 filminde rol almıştır. Bu filmde Ulubatlı Hasan rolünü canlandırarak büyük bir beğeni kazandı.

2013 ve 2014 yılları arasında Merhamet dizisinde oynadı. Bu dizide Fırat Kazan rolüne hayat verdi.

2014 yılında Reaksiyon dizisinde ekranlara geldi. İzleyicilerin büyük beklenti içinde olduğu dizide Bordo Bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz rolünü canlandırdı.

2016 yılında ise Kördüğüm dizisinde Ali Nejat karakterini oynadı.

25 Mayıs 2017 tarihinde Mihre Mutlu ile dünya evine girdi. Aralık 2019 tarihinde ise baba oldu.

Şu anda TV8'in ses getiren yapımı Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde 'Mehdi Karaca' olarak rol alıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Karizmasıyla büyülüyor
tivitrend

Eksi yönleri
Artı bir yeteneği yok
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı