Çağrı Bayrak
Çağrı Bayrak
(43 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


1 Ağustos 1980 Adapazarı doğumlu olan Çağrı Bayrak "Gümüş" adlı dizide yönetmen yardımcılığı yaparak, sektöre ilk adımını atmış oldu. Yönetmen Gümüş dizisi çekimleri devam ederken yapmış olduğu kısa film ile ilk ödülüne genç yaşta kavuştu. Yönetmen ve senaryo yazarı olan Bayrak, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun oldu. 

Başarılı yönetmen sırasıyla; Genco, Haneler, Karadağlar, Yalan Dünya gibi dizilerde önemli isimlere yardımcı yönetmenlik yaptı. Çağrı Bayrak'ın sektöre profesyonel olarak girişi televizyon dizisi "Şahin ve Çetesi" ile oldu. Bayrak bu yapımın ardından sırasıyla Galip Derviş, Ne Münasebet, Acil Aşk Aranıyor, İlişki Durumu Evli, Baba Candır, Dolunay, Tehlikeli Karım, Erkenci Kuş dizilerinde yönetmen koltuğuna oturdu.

Yönetmenin ilk uzun metraj çalışması ise 2014 yılında senaryosunu Engin Günaydın'ın  yazdığı, Barakuda filmin yapımcılığını üstlendiği "İçimdeki Ses" oldu. Evli ve bir çocuk babası olan yönetmen dizi , sinema ve senaryo çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Star ekranlarında yayınlanan "Erkenci Kuş" dizisinin çekimlerini yaptı.

Son olarak TV8'de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin yönetmenlik koltuğunda oturdu.

(0) (0)
Yorumlar
Erkenci kuş en çok izlenen filmlerden biri insanlar bu filmi çok beğendi filmde canla sanemin aşk yaşamaya başlamaları seyirciyi heyecanlandırdı filmde sanemin galapagosa gitmek istemesi ve sonra hayatının aşkı olan ALBATROS ile yani canla karşılaşmış olması çok güzel bi his insan erkenci kuş filmini izledikten sonra bu sonraki bölümünü merak ediyor 
(0) (0)
Albatros 10.07.2019 18:59

Assalomu alaykum Özbekistan'da çok güçlü bir yargıcım ve özellikle filmlere çok Türk sanatıyla ilgileniyorum ve sinema endüstrisi ile ilgileniyorum. Yönlendirmekle ilgileniyorum

tel. +99899 857 58 48

(0) (0)
Jahongirmahkamov8584@gmail.com 02.08.2019 17:28

Valla on numara adamdır. Egoları alınmış, konuşulabilir, anlayışlı. Oturduğu noktaya emekleriyle geldiği belli.
(0) (0)
Koordinatör 11.10.2021 13:45

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
İş yaparken başkalarına ilham verebilen isim
Seti en keyifli yönetmen
Sektörün en farklı yönetmeni

Eksi yönleri
Sosyal medya kullanımı inanılmaz zayıf
Buna bakan bunlara da baktı