Çağrı Bayrak
(38 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1 Ağustos 1980 Adapazarı doğumlu olan Çağrı Bayrak "Gümüş" adlı dizide yönetmen yardımcılığı yaparak, sektöre ilk adımını atmış oldu. Yönetmen Gümüş dizisi çekimleri devam ederken yapmış olduğu kısa film ile ilk ödülüne genç yaşta kavuştu. Yönetmen ve senaryo yazarı olan Bayrak, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun oldu. 

Başarılı yönetmen sırasıyla; Genco, Haneler, Karadağlar, Yalan Dünya gibi dizilerde önemli isimlere yardımcı yönetmenlik yaptı. Çağrı Bayrak'ın sektöre profesyonel olarak girişi televizyon dizisi "Şahin ve Çetesi" ile oldu. Bayrak bu yapımın ardından sırasıyla Galip Derviş, Ne Münasebet, Acil Aşk Aranıyor, İlişki Durumu Evli, Baba Candır, Dolunay, Tehlikeli Karım, Erkenci Kuş dizilerinde yönetmen koltuğuna oturdu.

Yönetmenin ilk uzun metraj çalışması ise 2014 yılında senaryosunu Engin Günaydın'ın  yazdığı, Barakuda filmin yapımcılığını üstlendiği "İçimdeki Ses" oldu. Evli ve bir çocuk babası olan yönetmen dizi , sinema ve senaryo çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Tecrübeli isim halen Star ekranlarında yayınlanan "Erkenci Kuş" dizisinin çekimlerini yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
İş yaparken başkalarına ilham verebilen isim
Seti en keyifli yönetmen
Sektörün en farklı yönetmeni

Eksi yönleri
Sosyal medya kullanımı inanılmaz zayıf
Buna bakan bunlara da baktı
Demet Özdemir
Sevcan Yaşar
Aslı Zengin
Faruk Turgut