Levent Erden
Levent Erden
(66 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

1957 İstanbul doğumlu olan ünlü reklamcı Levent ErdenGalatasaray Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Sektöre reklam şirketlerine çalışarak giriş yapan isim 3 yıl McCann’de çalıştı daha sonra L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yaptı ve bu firmada yönetici olmayı başardı. L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu sonrasında Pepsi’nin "pazar lideri’ olduğu dönemde Pepsi Co. International Ülke Müdürü görevinden sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu.

Levent Erden sektörde deneyim kazanmasının ardından kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak Procter & Gamble, Lynos Tetley Merlin Gerin vb. kuruluşlara hizmet vermeye başladı. Tecrübeli isim Bilgi grubu bünyesinde, ATV’nin kuruluş sonrasında gündüz yayınını üstlenen, Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğünü yaptı.

Bilgi Üniversitesi’nin kuruluş zamanında kurucu ekipte yer alan isim Havas WorldWide Türkiye grubunun kurucu ortağı oldu. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler vermekte olan Erden Son 15 yıldır yurtiçi ve yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya çalışıyor.

Levent Erden halen NTV ekranlarında yer alan Başka Bi' Kafa programında yer alıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Her konuda engin bilgisi
Mütevazi kişiliği

Eksi yönleri
Bazen verdiği bilgilerin halkın anlayacağı dilden uzak olması
Buna bakan bunlara da baktı