Murat Bozok
Murat Bozok
(48 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


6 Aralık 1975 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Murat Bozok'ın çocukluğundan beri yemek yapmaya bir tutkusu vardı. Lisansını İstanbu Üniversitesi İngilizce İsletme'de yapan Bozok, aşçı olmaya karar vererek yeni bir yolda ilerlemeye başlar. Bununla beraber ABD'de bulunan Johnson & Wales Üniversitesi’ne kaydolur.

Okuduğu dönemde restoranlarda çalışmaya başlayan deneyimli şef Hyatt ve Ritz Carlton’un Boston ve New York şubelerinde yer aldı. Bununla beraber ‘Michelin’ kavramiyla tanışan Bozok, Avrupa'nın yolunu tuttu.

Pierre Gagnaire'e ulaşan Bozok, Sketch isimli 1 Michelin yıldızlı restoranda çalışmak üzere Londra’ya gitti.

Sonrasında, Gordon Ramsay Holding’e bağlı 3 Michelin yıldızlı Royal Hospital Road ve 1 Michelin yıldızlı Angela Hartnett at Connought’ta toplam 2.5 yıl çalışan Bozok, Gordon Ramsay Grup’tan ayrılarak Paris’teki 2 Michelin yıldızlı L’atalier de Robuchon’da çalışmaya başladı. Burada geçirdiği 8 aydan sonra ise Londra’ya geri dönerek buradaki L’atalier de Robuchon restoranının kurulmasına katkıda bulundu. Bozok, simdi Türkiye’de ve Türkiye’nin ilk ve tek sarap kompleksi olan Kayra Sarap Akademisi binasinda Mimolett isimli restoranini açtı.

Bununla beraber ünlü şef Habertürk TV'de ekrana gelen "Murat Bozok'la Lezzetli Sohbetler" programında sunuculuk yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%80 olumlu
%20 olumsuz
Artı yönleri
Kendisi usta bir şef
İşi mutfağında öğrenmiş
Medyayı aktif bir şekilde kullanıyor
Konuşması akıcı

Eksi yönleri
Türkiye'ye mutfak konusunda daha fazla öncülük edebilir
Buna bakan bunlara da baktı