Murat Özarı
Murat Özarı
(59 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Kanal:

Son yıllarda Survivor yorumcusu olarak karşımıza çıkan Murat Özarı, yaptığı ilginç yorumlarla ekran başındakiler tarafından merak ediliyor. Peki Murat Özarı kimdir, nereli, kaç yaşında?

Murat Özarı, 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Birkaç kuşak İstanbulludur. Kendisi, Türk futbolunun en çok şampiyon olan takımı Galatasaray'ın ve A Milli Takım'ın efsane isimlerinden Coşkun Özarı'nın da oğludur.

Yıllardır futbol sektöründe bulunmuş, muhabir ve gazeteci olarak çeşitli medya kuruluşlarında görev yapmıştır. Futbolda ilgili önemli röportajlara imza attı. Özellikle Star TV'de yayınlanan Türkiye-İrlanda maçının sonunda milli takım teknik direktörü Mustafa Denizli ile yaptığı röportaj hafızlara kazındı. Kameranın önünü kapatan kişilere bağırıp onları itmesi hâlâ akıllarda. (bkz:link) 2000 Avrupa Şampiyonası öncesi 1999 yılında oynanan play-off maçlarında deplasmandan 1-1'lik skorla dönen Milli Takım, Bursa'da oynanan rövanş maçında 0-0'lık eşiliğe rağmen tur atlayan taraf olmuştu. Mustafa Denizli de o maçın ardından verdiği hararetli röportajda "İçimizdeki İrlandalılar" ifadesiyle kendisini eleştiren Türk basınına yanıt vermişti.

Murat Özarı'nın TV 8 macerası, kanal Acun Ilıcalı tarafından satın alınmadan da devam ediyordu. O dönem Fikret Engin'in sunuculuğunda yayınlanan "Bay Tahmin" adlı bahis programında yorumculuk yapmıştır. 

Bir dönem Beyaz TV'deki Beyaz Futbol adlı programda da yorumculuk yaptı. Özellikle Sinan Engin'le sert tartışmalar yaşadı.

Murat Özarı şimdilerde ise TV8'de yorumculuk yapmaya devam ediyor. Acun Ilıcalı'nın "dünyanın en zor yarışması" diye tanımladığı Survivor ile ilgili yorumlarıyla, yarışmadan hemen sonra yayınlanan 'Survivor Ekstra' programında izleyici karşısına çıkıyor. Programın bir başka yorumcusu Semih Öztürk ile yaşadığı gerginlikler ise her programda dikkat çekiyor. Özarı ayrıca Survivor yarışmacıları için yazdığı şiirlerle de ekran başındakilerin büyük beğenisini topluyor.

Murat Özarı yalnızca Instagram hesabı olduğunu, sosyal medyada kendisi adına açılan diğer hesapların kendisine ait olmadığını açıklamıştır.

(0) (0)
Yorumlar

Ekran Karşısında boş konuşuyor genelde, ama yinede lazım bir tip !!!

(0) (0)
Sindoman_08 30.06.2020 01:50

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Futbolla ilgili yorumları keyif veriyor
tivitrend
Survivor yarışmacılarının hakkını veriyor
tivitrend
Yorumlarında adaletin terazisini saptırmıyor
tivitrend

Eksi yönleri
Verdiği iddia kuponları tutmuyor
tivitrend
Futbol yerine Survivor yorumlaması
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı