Nevzat Tarhan
Nevzat Tarhan
(71 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 7 Temmuz 1952 tarihinde Amasya'da dünyaya geldi. Türkiye'nin en büyük akademisyenlerinden olan Tarhan 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra ise lisansını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamladı.

Stajını Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA) yapan Tarhan Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 tarihinde burada psikiyatri uzmanı oldu.

GATA Haydarpaşa'da yardımcı doçent (1988) ve doçent (1990) oldu. Klinik direktörlüğü yaptı. Albaylığa 1993 ve profesörlüğe 1996 yılında yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim üyeliği ve Adli Tıp Kurumunda bilirkişilik yaptı.

1998 yılında Memory Center of America’nın Türkiye temsilciliğini alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, halen  Türkiye'nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ve Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü görevini sürdürmekte.

31'i uluslararası olmak üzere 100'ün üzerinde yayını vardır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Nevzat Tarhan aynı zamanda Habertürk TV'de yayınlanan Nevzat Tarhan İle Duygu Okulu programında izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%57 olumlu
%43 olumsuz
Artı yönleri
Mesleğinde usta bir isim
Sayılamayacak kadar başarı ve ünvana sahip
Sosyal medyayı aktif kullanıyor
Akıcı konuşuyor

Eksi yönleri
Kamera önünde kendini daha fazla geliştirebilir
Daha sempatik davranmalı
İzleyici ile daha interaktif olabilir
Buna bakan bunlara da baktı