Nilay Deniz Karabulut
Nilay Deniz Karabulut
(31 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:
 Türkiye

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Ekranların güzel oyuncularından Nilay Deniz, 3 Mayıs 1993 tarihinde Aydın'da dünyaya geldi. Tam adı Kıymet Nilay Deniz'dir. Babası da kendisi gibi oyuncudur. 16 yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasında derece kazanamasa da yönetmen Serdar Akar tarafından keşfedilmiştir. Eğitim hayatından ziyade oyunculuğa yönelmiş ve bu alanda dersler almıştır. 2017 yılında görüntü yönetmeni Erçin Karabulut ile dünyaevine girdi.

Nilay Deniz oyunculuk kariyerine televizyon efsanesi Behzat Ç. dizisiyle başladı. Dizide 'Rüya' ve 'Aylin' adlı 2 farklı karakterle bölüm oyuncusu olarak yer aldı. Daha sonra Ah Neriman, Güneşi Beklerken, 20 Dakika, Mor MenekşelerHayata Beş Kala gibi dizilerde rol aldı.

2015'te Fox'ta yayınlanan "Aşk Yeniden" dizisinde 'Deniz' karakterine hayat verdi. Buradaki oyunculuğuyla kariyerinde büyük çıkış yakaladı. 2017'de Star TV'deki "Ateşböceği" dizisinde 'Aslı' karakteriyle başrol oynadı. 2019'da TRT 1'deki "Kalk Gidelim" dizisinin kadrosuna 'Nehir' karakteriyle dahil oldu.
 
Nilay Deniz son olarak 2020 yazında Kanal D'de yayına giren "Çatı Katı Aşk" dizisinde 'Yasemin Çetin' karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı.
 

(0) (0)
Yorumlar
Dizi devam etsin bitmesin
(0) (0)
esra 19.07.2020 02:42

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı