Özlem Denizmen
Özlem Denizmen
(52 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


26 Ağustos 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen isim aslen Rizelidir. İlk ve orta öğretiminin ardından üniversite için yurt dışını tercih eden Özlem Denizmen Amerika'nın New York şehrinde yer alan Cornell Üniversitesi'nde "Endüstriyel Yönetim" eğitimi aldı. 1997-1999 tarihleri arasında MIT Sloan İşletme Okulu'nda "Finansal Yönetim" eğitimini tamamlayan başarılı isim Harvard Business School'da "İleri Seviye Yönetim" eğitimi, 2005 yılında Stanford’ta "Etkileme Teknikleri" eğitimi ve Harvard Kennedy School'da "Liderlik" eğitimi alarak eğitim hayatını tamamladı.

Çok başarılı bir eğitim hayatı geçiren Özlem Denizmen'in ilk iş deneyimi Haziran 1993 - Eylül 1993 yılları arasında Turk Boston Bank'ta stajyerlik oldu. Stajın ardından Denizmen, 1994-1996 yılları arasında New York'ta yer alan Merrill Lynch Yatırım Bankası'nda mali analiz departmanında görev aldı. Kariyer planlamasını bu dönemlerde yapan isim Türkiye'ye dönme kararı aldı ve 1996-1997 yılları arasında Garanti Yatırım'da "Pazarlama Uzmanı" olarak görevine devam etti.

2 Çocuk annesi olan Özlem Denizmen 1999 yılında Doğuş Holding kuruluşunda çalışmaya başladı ve Holding bünyesinde bir çok farklı departmanda önemli roller üstlendi. 

2010 yılında Türkiye'de ilk defa gerçekleşen Finansal Okur - Yazarlık Girişimi Özlem Denizmen'in en önemli projesi olarak ön plana çıktı. Denizmen bu oluşum kapsamında "Para Durumu" platformunu kurdu. Deneyimli isim  AHaber kanalında yayınlanan "Özlem Denizmen ile Para Durumu" programını sundu ve Hürriyet ile Posta gazetelerinde köşe yazıları hazırladı.

Finansal konularda bir çok projede yer alan tecrübeli iş kadını Star ekranlarında yayınlanan "Özlem Denizmen'le Kadınca" programını hazırlayıp sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar

çok zeki ve güzel bir kadın ekonomi mezunu olup kadın programı yapmak da olaya başka bir güzellik katıyor dolu dolu donanımlı bir program yapıyor Özlem. yolu da bahtı da açık olsun...

(0) (0)
finitura 17.12.2019 11:35

Merhaba.   Özlem hanım..sorum..ben 53 yaşında bireysel emeklilik ödüyorum  aylık 500 sistemde kalmakmı ücsene doldu .ayrılmammı artı veya eksi  teşekkürler

(0) (0)
Bodur 31.01.2020 11:55

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Verdiği tavsiyeler uyulduğu taktirde altın değerinde
Mesleğinde en başarılı kadınlardan
Disiplinli iş ahlakı

Eksi yönleri
Türkiye'den kopuk yaşayan insandır kendisi
Verdiği para tavsiyeleri pekte geçerli olmayan uzaman
İtici ötesi kapitalist insan
Buna bakan bunlara da baktı