Pelin Akil
Pelin Akil
(38 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Arka Sıradakiler dizisiyle oyunculuğa adım atan Pelin Akil, 17 Nisan 1986'da İstanbul'da doğdu. Koç burcudur. Pelin Akil'in annesi Makedon, babası Boşnak asıllıdır. İstanbul Üniversitesi'nde Müzikal Tiyatro, Anadolu Üniversitesi'nde ise Halkla İlişkiler bölümünde eğitim gördü. Orta derecede İngilizce ve İtalyanca konulabiliyor. Dans etmeyi seven Pelin Akil, orta düzeyde piyano çalabiliyor. Ayrıca şan eğitimi de mevcut.

Güzel oyuncu, kariyerine Hamdi Alkan'ın yönettiği gençlik dizisi Arka Sıradakiler ile başladı. Dizide hayat verdiği 'Zehra' karakterini 4 sezon boyunca canlandırdı ve başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Daha sonra 2011 yılında Kurt Kanunu dizisinde "Ballı Naciye", Seksenler dizisinde 'Seçil', 2012 yılında Suskunlar dizisinde 'Nisan', 2013'te Osmanlı Tokatı dizisinde 'Irmak', İnadına Yaşamak dizisinde 'Sedef', 2014'te Aşktan Kaçılmaz dizisinde 'Yasemin', Kızıl Elma dizisinde 'Zeynep Gevheri', 2015'te Ne Münasebet isimli dizide 'Nil', 2016'da Aile İşi dizisinde 'Müjde', 2017'de Çember: Acı İntikam dizisinde 'Ayşe' karakterini canlandırdı.

Ayrıca kariyerinde bazı sinema projelerine de imza atan Pelin Akil; 2013'te Su ve Ateş filminde 'Nupelda', 2015'te Saklı isimli filmde 'Elif', 2017 yapımı Deli Aşk filminde 'Neşe', Damat Takımı filminde 'Sera' rolüyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Pelin Akil 2016 yılında meslektaşı Anıl Altan ile dünyaevine girdi. Çiftin bu evlilikten ikiz çocuğu bulunuyor. Aşk ve sevgi dolu halleriyle örnek olan çift, bebekleriyle beraber çektikleri eğlenceli videoları kendi Youtube ve Instagram hesaplarından paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Pelin Akil, 2020 yazında Kanal D'de ekrana gelen 'Uzak Ara Eğlence' isimli yarışma programının sunuculuğunu da üstlendi.

Oyuncu son olarak ATV'de ekrana gelen Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahar karakterine hayat veriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı