Ferdi Sancar
Ferdi Sancar
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Kanal:

Programlar:

24 Mart 1980 tarihinde İstanbul'da doğan Ferdi Sancar ilk tiyatro deneyimine Büyükçekmece Bedia Muvahhit Tiyatrosu'nda "Evde Üç Başına" isimli oyunda başladı. Sancar ilk televizyon deneyimini çocuk oyuncu olarak dönemin efsane dizisi Mahallenin Muhtarları'nda yaşadı.

Sancar 18 yaşından itibaren 3 yıl boyunca bir eğlence merkezinde farklı karakterler canlandırarak konuklarını eğlendirdikten sonra 1998 senesinde Tatilya'nın amfi tiyatrosunda tek kişilik şov yaptı. 

Ferdi Sancar, 20 yaşında iken 2000 yılında kendi yazdığı "İbret" adlı oyunu, kimsesiz çocuklar için dört arkadaşıyla Türkiye'yi dolaşarak sahneledi. Deneyimli oyuncu askerlik görevini yaptığı dönemde de sahnelerden kopmayarak moral ekibi ismi altında taburları gezerek çeşitli tiyatrolar sahneledi.

Sancar'ın sima olarak halk tarafından tanınmasını sağlayan ise oynadığı reklam filmlerindeki "Sincap Necmi" rolü oldu. Bu rolle 2009 Kristal Elma Ödülü'nü kazandı. Ferdi Sincar, Cem Yılmaz’ın yazdığı yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı "Yahşi Batı" adlı sinema filminde ilk defa oyunculuğa başladı. Kariyerine dizi ve filmler ile devam eden Ferdi Sancar, "Düz Adam" dizisi ile gönüllerde taht kurarken bir çok yapımda yan rollerde görev aldı.

Sancar, son olarak Koca Koca Yalanlar adlı dizide Şahin karakterini canlandırdı.

(0) (0)
Yorumlar
Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:23

Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:25

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Yahşi Batı'da oynadığı müthiş rol
Güleç ve renkli kişiliği
Komedi rollerindeki başarısı

Eksi yönleri
Şakacı programındaki başarısız performansı
Çok fazla mimik kullanması
Buna bakan bunlara da baktı