Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz
(54 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

6 Aralık 1969 Rize doğumlu olan usta oyuncu Hakan Yılmaz, ilk sahne deneyimini daha ilkokuldayken yaşadı. Bu dönemde piyeslerde roller alan oyuncu lise dönemlerinde dans eğitimi aldı ve bir süre geçimini dans dersleri vererek yaptı. Konservatuvar hedeflerinde başarılı olamayan Hakan Yılmaz , amatör tiyatro grupları ile okullarda çocuk oyunlarında oynadı.

Hakan Yılmaz televizyon ekranlarına ilk olarak 1988 yılıdna TRT'de yayınlanan Pazar 88 programıyla çıktı. Yılmaz askerlik yaptığı dönemde de sanatla iç içe oldu ve askerde fotoğraf çekimleri yapıp animasyon gösterilerinde yer aldı.

Askerlik dönüşü Antalya'ya yerleşen isim burada Çizgi Tiyatrosu ile beraber 2 yıl boyunca oyunlarda yer aldı. Ardından İstanbul’a yerleşti ve Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. 1999-2004 yılları arasında yayınlanan Ayrılsak da Beraberiz adlı dizide Teoman Acaroğlu karakteri ile halk tarafından daha tanınır oldu.

Aynı dönemlerde tiyatro oyunları da sergileyen Yılmaz, ilk evliliğini 1997 yılında Bengü Yılmaz ile yapmış ancak 2009 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden bir kızı bulunan Yılmaz, 2013'te Elif Yılmaz ile ikinci evliliğini yapmıştır.

Uzun süre ekranlardan uzak olan Yılmaz, son olarak Koca Koca Yalanlar adlı dizide Ahmet karakterini canlandırdı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Harika tiyatro oyunları
Mütevazi ve sevgi dolu kişiliği
Kariyeri boyunca çizgisini bozmaması

Eksi yönleri
Potansiyelini bir türlü kullanmaması
Ekran yüzünden tiyatroyu aksatması
Buna bakan bunlara da baktı