Evrim Alasya
Evrim Alasya
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

2 Ağustos 1979 İzmir doğumlu olan güzel oyuncu 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Başarılı isim oyunculuk hayatına atılmadan önce Çimentaş Spor Kulübü’nde ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan lisanslı sporcuydu.

Çocukluk döneminde ritmik jimnastikçi olan başarılı oyuncu bu dönemde tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve 1997 yılında liseyi bitirmesi ile Konak Belediye Tiyatrosu'na kaydını yaptırmış ve sahneye çıkmaya başlamıştır.

Evrim Alasya 2003 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu ile anlaşması sonucunda İstanbul'a taşındı ve burada 2006 yılına kadar çocuk oyunlarında yer aldı. Alasya 2006 yılında Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer tarafından 1999 yılında kurulan Oyun Atölyesi’nde çalışmaya başladı.

Deneyimli sanatçı 2003 - 2005 yılları arasında ilk televizyon dizisi olan Bir İstanbul Masalı'nda ufak bir rol aldı ve ardından  2010 yılında Gönülçelen dizisinin cilveli şarkıcısı "Balçiçek" rolünü canlandırdı. Alasya asıl çıkışını ise Muhteşem Yüzyıl isimli dizide 58. bölümde Valide Sultan rolündeki Nebahat Çehre’nin gençliğini canlandırarak sağladı. Evrim Alasya’nın beyaz perde macerası ise başrolünü Mustafa Üstündağ’ın üstlendiği sinema filmi "Muro" ile olmuştur.

Sanatçı Muro filmi ile beyaz perde ile tanıştıktan sonra "Benim Adım Gültepe" ve "Güneşin Kızları" dizilerinde yer aldı.

Evrim Alasya, son olarak 2018 yılında yayınlanmaya başlayan "Koca Koca Yalanlar" dizisinde Müjgan karakterine hayat verdi.

Not: Evrim Alasya'nın Zeki Alasya ile bir akrabalık bağı bulunmuyor.

 

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Sahnede hayranlık uyandıran kadın
Nebahat Çehre kadar kaliteli ve benzer kişilik
Donanımlı kişiliği

Eksi yönleri
Kendi kalitesini yansıtmayan dizilerde yer alması
Yaşından çok büyük göstermesi
Buna bakan bunlara da baktı