Sabriye Şengül
Sabriye Şengül
(36 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

1988 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Sabriye Şengül Lise çağlarında spor ile tanıştı. İlk olarak okul hentbol takımında yer alan Sabriye okuldan mezun olduktan sonra 2006 yılında boks ile uğraşmaya başladı. Boks yapmaya başladıktan altı ay sonra amatör kızlarda Türkiye Boks Şampiyonu oldu. 

Amatör olarak Trabzon belediyesi adına müsabakalara katılan Sabriye daha sonra Fenerbahçe kulübüne geçti. Başarılı sporcu amatörken Türkiye’de Boksta ve Kickboskta 3 şampiyonluk ve K1 Dünya Karması şampiyonluğu kazandı. 2015 Yılında profesyonelliğe adım atan Sabriye o tarihten itibaren Kickbox'da yenilgi yüzü görmedi.

23 Nisan 2016 tarihinde İstanbul'da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına çıkan Sabriye Şengül, Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle’yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu. Türkiye'de altın kemer sahibi olan ilk ve tek kadın sporcumuzdur.

Sabriye Şengül'ün Türkiye tarafından tanınması ve sevilmesi 2017 yılında katıldığı Survivor yarışması sayesinde oldu. Sabriye Şengül, 19 Kasım 2018 tarihinde Avusturya Viyana'da yapılan Vendetta profesyonel Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Avusturyalı rakibi Christin Fedller'i yenerek 2. kez Dünya şampiyonu oldu.
Sabriye Şengül Halen Acun Ilıcalı'nın sunduğu TV8'de yayınlanan Survivor yarışmasında Yunanistan takımına karşı Türkiye'yi temsil ediyor.

(0) (0)
Yorumlar

Merhaba

(0) (0)
💟 26.12.2019 20:23

çok güzel kadın ben onun çok büyük hayranıyım hem de hemşerim dobra olmasılaf esirgememesi

(0) (0)
olumlu 28.12.2019 20:07

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Spor kariyeri istikrarlı ve başarılı kadın

Eksi yönleri
Nezaket sıfır olan kişi
Taş gibi bir barzo dişi
Buna bakan bunlara da baktı