Yusuf Karakaya
Yusuf Karakaya
(29 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Kanal:

2 Ekim 1994 yılında Elazığ'da dünyaya gelen Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ'da yaşamını sürdürdü. Arkadaşları vasıtasıyla boks ile ilgilenmeye başladı. Ailesi bu duruma başta karşı çıksa da o hayallerinin peşinden gitti. Spor uğruna Antalya'ya taşındaı. Katıldığı spor kulübü ona sahip çıktı. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Amatör branşta Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı. 18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti. 

Tayland'da o bölgenin en değerli kemeri için ABD'li rakibi ile ringe çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland’ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı.

1 buçuk yıl süren Tayland serüveninin ardından Türkiye'den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı uzun süren Yusuf Karakaya'nın 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı.

Son olarak Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'de yayınlanan Survivor yarışmasında Yunanistan takımına karşı mücadele etmeye başladı.

(0) (0)
Yorumlar

Alegro bum bum 


(0) (0)
Vat iz diz biz 01.07.2019 23:05

Yusuf kardeşimiz turkmo kurtmo??

Kendisi iyi adamdir.adamsinnnnn

(0) (0)
I love you 02.07.2019 05:08

Ben Turkmenistandan herkese selam gonderiyorum ve yusuf abime destek olan oy veren abilerime ablalarima cok tesekkur ediyorum. Cunku ben orada olamasamda o duyguyu bana yasattiniz. Bir kez daha yusuf abimi cok tebrik ediyorum ve onu bol bol opup ona bol bol sariliyorum. Son olarak "YUSUF KARAKAYA SEN SADECE TURKIYENIN DEGIL TURKMENISTANIN DA SAMPIYONUSUN"♥♥♥
(0) (0)
ay...) 03.07.2019 00:56

ŞAMPIYON abicim! Yusuf Karakaya eger bu yazdiklarimi okursan cok sevinirdim. Zaten herkes sana takdirini yetiriyor. Tesekkur ediyorum ama ben de sana bu takdiri yetirmek isterdim. Arada bir Turkmenistana ugramayi unutma ki bize bi mutluluk yasatabil^_^ Eger olurda buraya gelirsen yaninda ramazan amcami zinnet teyzemi veee ipek ablami da getirmeyi unutma olurmu...?♥♡
(0) (0)
ay...) 03.07.2019 12:58

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Güçlü fiziği ve kişiliği var

Eksi yönleri
Çok fazla agresif
Buna bakan bunlara da baktı